Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz freelanced #35937 üzenetére

    Mi az értékesebb??? Ha mindkettő jó :)

    Ha alapból nem túl jó, akkor is jobbá tehető, csak nem valami érinthetetlen "szent tehénként" tekinteni arra a kombóra/erősítőre.

    A korábban emlegetett Crate projekthez volt pici hiány, kb. 1,5 órája ment el a futár, így a kisebb alakításnak már nincs akadálya.

    [ Szerkesztve ]

  • fattyu

    veterán

    válasz freelanced #35937 üzenetére

    egy kütyübuzi gyűjtő vagyok. a gitározásnak nagyon az elején

    van itthon 13 gitár.
    5 kombó, 3 fej és két láda.
    és 0 pedál. na jó vettem egy olcsó mutlieffektet de főleg modelingjét próbálgatom még.

    egyszerűen nem volt rá igényem és hiányérzetem még. ha visítós cső kell eltekerem bármelyik csövest és búg ahogy egy tube screamer tolná. ha kruncs kell feltekerem a gaint oda ahol már szépen törik, ha halálmetál kell akkor valamelyik randall drive csennelje vagy a triampon a red csennel több mint elég és nagyon nagyon remek torzat ad. reverb van mindenben. más meg még nem kell amennyit én tudok.

    minapi napon nálam tartottuk az órát tanárral. én annyira kedvelem a kis laney lc15 hangját hogy átengedtem neki a triampot a 4x8 ládával. le volt esve az álla hogy bármilyen gitárt kötöttünk rá minden úgy szólt mint az álom. még az is ami nála nem... egy JÓ erősítő az jó.

    amugy andertonék csináltak valami vaktesztet hogy hi gain pedálok erősítők saját torz hangjával szemben. csúfosan az erősítők nyertek.

    ez csak egy vélemény valakitől aki nem ért hozzá de van itthon ez az :D

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • bigrob

    őstag

    válasz freelanced #35937 üzenetére

    Hétfő óta én még tracking számot sem kaptam... :DDD

    Mit tartok érdekesebbnek? Egy jó Helix VST plugint! ;] ;] ;]
    Na jó, ha fejről van szó jöhet egy Kemper is duzzogva.. :P

    Szerintem azért veszel egy adott erősítőt, mert tetszik valami a hangjában, pl egy 6505+-t nem a cleanen fogod használni.. :DDD Bár én azt is megfejeltem még egy búszter Maxon OD 808 kopival level 10, gain 0, tone 5 állásban.
    Amúgy nem hallottam még olyan torzító pedált a való életben amivel a tiszta csatornát döggé varázsolta volna.
    Mindegyikben volt egy kis zizi, kompresszáltság, kis mű izé.. :D
    Persze ezek a véleményeim budget kategóriában készültek. (egy pedál szerintem 20 matyinál nem ér többet a mostani multik világában, de pl EWR kolléga nagyon jó koppintásokat csinál akár töredék áron, van is egy MXR Noise Gate és Maxon OD808 kopi a fiókomban.. :DDD)

    Amúgy megoldható már kisvasúttal is, hogy egy gombnyomásra több effektet kapcsoljon ki-be, nem ugrik be mi a pontos neve a cuccnak...

    Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Új hozzászólás Aktív témák