Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz gyenge47 #7670 üzenetére

    Alapvetően egyetértek, de ezt irod:

    Programot nem 32 bitre vagy 64 bitre csinálnak, mivel az egy kicsit körülményesebb lenne.

    Hallottál már arról, hogy pl 64 bites windows 7 alatt van 'Internet Explorer' és 'Internet Explorer (64 bites)' szoftver is (és a többi...) ?
    Ha ezek a szó szoros értelmében nem is abban különböznek / úgy értzelmezhetőek mint amit irtál, akkor is 32 - 64 bites rendszer közti különbségből adódóan születtek, a 64 bites 'új' rendszer adta lehetőségek (memóriakezelés, és ebből származó előnyök, stb) kihasználásához. Ergo még ha igazad is van a többiben, ez ilyenkor finoman megkérdőjelezi azoknak az állitásoknak a megbizhatóságát...

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

  • Lacis69

    tag

    válasz gyenge47 #7670 üzenetére

    Belátom, egy kicsit pongyola voltam.
    Ha jobban megnézed, én is 32 bites magról írtam, azaz 64 bit 2 mag.

    Az egymás mellett futó folyamatokkal kapcsolatban egy kiigazítást tennék. Ha van több folyamatod, ami ugyanazon az erőforráson dolgozik, akkor időosztással használják, azaz csak látszólag futnak egymás mellett, valójában egymás után vannak. Több mag esetén ugyanannyi folyamat több magon osztozik, ergo kevesebb folyamat jut egy magra, így gyorsabb lesz a működés. Az erőforrás kiosztását az oprendszer végzi, tehát rajta múlik, hogy hány magot képes kezelni.
    Egy program egy magnál többet akkor tud használni, ha több szálon is tud futni, például a számítási feladatokat egy másik szálon hajtja végre. Ez a CAD programoknál jól jön, hiszen a megjelenítés sok számítást igényel.
    Egyébként, hogy az eredeti kérdésre visszatérjek, wf4-ből én anno 32 bitest használtam, de most kaptam egy 64 bites telepítőt, tehát van olyan wf4, ami nem csak egy magot használ.

Új hozzászólás Aktív témák