Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atillaahun

    veterán

    Sziasztok, gyors segítséget szeretnék kérni egy ZTE telefon holnapi garanciáztatásához.
    Tegnap voltam bent cseréltetni, de nem volt mire. Azt mondta a szervizes, felad egy rendelést, bár készülék valszeg már nem fog érkezni, mennyek vissza holnap és meglátjuk lesz-e cseredarab. Ha nem, akkor visszafizetik a vételárát.
    Csakhogy használtan vettem, tehát nem én vagyok az eredeti tulaj. Garijegy, számla, és adásvételi van nálam, de a Tré ezeket keveselli, azt mondják a pénzvisszafizetési bizonylatot csak az írhatja alá, akinek a nevére eredetileg kiállították a számlát. Vagy elfogadnak még közjegyző által hitelesített meghatalmazást. Na most nyilván egyik sem fog megtörténni. :U

    Hogy lehetne ezt az álláspontot megtámadni, ha már legálisan rendelkezem a készülékkel, és minden szükséges papírral is, hogy visszakaphassam az árát (ha már nem tudják cserélni)?

    Érdekesség, hogy volt már korábban egy ugyanilyen cseredarab híján pénzvisszafizetési ügyem pontosan ugyanilyen feltételekkel, és akkor még megelégedtek a fenti papírokkal, és szépen vissza is adták a vételárat. Kétlem, hogy azóta változtak volna a törvények. Mivel érveljek most náluk?

    [ Szerkesztve ]

  • atillaahun

    veterán

    válasz psg5 #10582 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszaitokat, akkor csak némi határozottságra lesz szükség.
    Egyébként abszolút korrekt volt a szervizes, tájékoztatott mindenről, majd akkor az ügymenetbe belemászunk kicsit jobban, hátha csak "rosszul tudja" a részleteket.

    Ttúl sokat nem nyerek az üzleten, konkrétan 5000 forintot - ilyesmiből nehezen élnék meg.

    [ Szerkesztve ]

  • atillaahun

    veterán

    És ha kipróbálná először a helyszínen? Ha kicsit is gyanús hogy még mindig szar, akkor nem veszi át, és nem írja alá a javítást. És úgy ír be a nagykönyvbe, plusz tesz említést a fogyvédről meg bíróságról. Persze miután ezt szóban felvázolta először az üzletvezetőnek.

    [ Szerkesztve ]

  • atillaahun

    veterán

    válasz atillaahun #10574 üzenetére

    Mégegyszer köszi az iránymutatást, sikeresen "visszaszereztem" ma a nem cserélhető telefon árát a Trétől.
    Mindössze egy 15 percig játszottunk a szervizes úrral hogy,
    - sajnos nem tudjuk így visszaadni az árát, mi a másik tulajdonossal állunk szerződésben...
    - sajnos nem értek egyet, domino-ra lett vásárolva a telefon, szerintem nem állnak szerződésben az előző tulajjal...
    - igen, de ezt mi így nem tudjuk megoldani ő írhatja csak alá a visszafizetési bizonylatot...
    - értem, akkor én leszek ő, úgy már rendben leszünk?
    - hát az úgy okirat hamisítás...
    - ez meg így nem garanciáztatás...
    - akkor azt tudom felajánlani, hogy választ egy másik készüléket az előző értékében...
    - igen, végignéztem már a listát, egyik sem volt szimpatikus, inkább az árát szeretném visszakapni...
    ... és akkor kezdtük elölről ... Mire végül azt mondta, hogy jóvanakkor megírom a bizonylatot a nevére, legfeljebb seggberúgnak. - Mármint hogy önt vagy engem? - Engem. (Itt együttérzően pislogtam). - Akkor kérem a nevét. - Mármint melyik nevemet? - A sajátját. - Az igazi sajátomat? - Azt...
    Végül elkészült A papír. - Akkor ezzel most kérjen egy sorszámot az ügyfélszolgálatra. Jó.

    Odamegyek vele a nőhöz, átadom a köteg papírt. Lapozgatja, nézegeti, ráncolja a szemöldökét. - Kérem a telefonszámát. - Öhh, melyiket? Jah, hogy azt a számot, itt lesz az valahol a számlán... - Azon nem lesz rajta.
    - Hát azt a számot hirtelen nem tudom. Jaaaah, hogy a sajátomat. Bocsánat, félreértettem elsőre... elmondom ...
    Beírja. Néz. Ez nem az ön nevén van? - Hát nem egészen. - Akkor ezt így nem tudjuk megoldani. (váááááááááá :W ) Itt jött ugyanaz a játék mint a szervizessel, de már csak 5 percben.
    Végén így szól, rendben, akkor kiállítom a bizonylatot, itt írja alá... - Köszönöm. - És milyen készüléket szeretne választani ebben az értékben? - (áááááááá :W )
    - Nos, egyelőre még nem sikerült választani. Erre kiült az arcára egy: akkor a kurva anyádat tekintet. Ezt én viszonoztam egy: a Te kurva anyádat tekintettel, majd leszámolta a suskát és viszont látást köszöntünk egymásnak.

    [ Szerkesztve ]

  • atillaahun

    veterán

    Sziasztok, nekem is cipős kérdésem lenne.

    Tegnap lekoptattak a Deichmann-ban, hogy lejárt a fél év, most már nekem kell bizonyítanom a 2 év garis cipőnél, hogy nem én b@asztam el. :(((
    Szóval küldjem el Bajára megadott helyre (miskolci vagyok), ami 5800 pénzbe fog fájni nekem, plusz posta ktg természetesen. Ha véletlenül mégis gyári hibás akkor térítik a bevizsgálást és javítanak/cserélnek.

    Első kérdésem ha nekem van igazam akkor cserélniük kell vagy javíthatnak?
    Létezik valami hitelesített bevizsgálók listája, akiknek az eredményét hivatalosan el kell fogadniuk, vagy átvihetem a szomszéd suszter Kálmán bához hogy nekem van igazam vagy nekem van igazam? És ha lehet akkor 10k-ról kérném a számlát... Mennyit kötelesek kifizetni?

    Fél év elteltével egyébként mindenkit kivágnak, vagy csak azt akinek ilyen sunyi képe van mint nekem, hogy Ő, igen ő az aki az alkalmi cipőjében jár focizni - ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák