Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz #95590400 #4916 üzenetére

    kieg, mert nem ment át a vágólapról.
    ennek tükrében próbáltam arra utalni, h pereskedni vélt vagy valós igazunk miatt nem mindig és mindenben okos dolog. sokszor érdemesebb keresni egy kompromisszumos megoldást, még, ha esetleg presztizs, vagy kisebb anyagi veszteséggel jár.
    ez meg kimaradt:
    Az igazságszolgáltatás ugyanis valójában nem "igazság" szolgáltatás, nem is lehet az, sokkal inkább jogszolgáltatás.
    ezt életemben először hallottam most. aszta... és ez komoly? saját gondolat? tényleg így van? jajj.

    [ Szerkesztve ]

  • Gyuri27

    félisten

    válasz #95590400 #4916 üzenetére

    "szerintem meg semmiben sem különbözik erkölcsileg a kereskedő üres hazudozásaitól" csak annyiban, hogy neked van igazad és a törvény mögötted áll.
    Végülis nem nagy difi.

    Te nem aquás vagy véletlenül. Hasonszörü emberekről szokott kiderülni ilyesmi.

    Javaslom off totyik létünkre próbáljuk megmaradni az irott és iratlan normáknál. Ez itt eddig sem hiányozott gyanitom eztán sem fog.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • luciferc

    őstag

    válasz #95590400 #4916 üzenetére

    dehát, úgy látom, ez itt eretnekség. tudatos vásárlónak kell lenni, bizony. fejből vágni a jogszabályt, verni az asztalt, nyomást kifejteni, fenyegetőzni. mert az olyan jó. szerintem meg semmiben sem különbözik erkölcsileg a kereskedő üres hazudozásaitól.

    Nézzük pusztán gazdaságilag: a kereskedő nem osztja meg velem a hasznát, én viszont osszam meg vele a kockázatot. Szép gondolat. Melyik boltban dolgozol? :U

  • Ariadne

    őstag

    válasz #95590400 #4916 üzenetére

    Na jó, azt hiszem egyszerűen reagálok: perelni egy lehetőség, számos lehetőség közül. Mindenki szabadon eldöntheti, hogy a) kussban marad és benyeli a dolgot/haszontalan hatósághoz futkorászásokkal igyekszik "megoldani", "jaj csak nehogy nekem is tennem kelljen valamit, majd az állam bácsi" b) az asztalra csap és kikényszeríti, ami jár c) ha az adott ember számára ésszerű kompromisszum van, akkor abban megegyezik (pl. teljes vételár levásárlása ez lehet, ha egyébként normálisak voltak az üzletben). De hogy melyik az adott esetben legjobb, ezt egyikőnk sem döntheti el, csak az, akinek épp a gondja van. ;)

    Akinek pedig elég az, ha a hibás és nem cserélhető videókártyája helyett adnak egy fele olyan árú másikat, az nem nagyon jön ide tanácsot kérni, mert valszeg fel sem merül benne, hogy ez így jogszabályellenes. Aki ide jön, az éppen azért teszi, mert szeretné tudni, mihez van joga, és ezt mi elmondjuk neki. Aztán azt tesz úgyis, amit akar.

    mod: #4922: Vakfolt? Mit nem lehet érteni azon, hogy törvény alapján _jár_ a teljes vételár vissza, ha jótállási időn belül kinyuvad a termék és nem tudja a kereskedő sem javítani, sem másik ugyanolyanra cserélni? Lehet, hogy nem tetszik, de ettől még ez a szabály. Hadd döntse már el szabadon mindenki, hogy milyen mértékig akarja érvényesíteni azt, ami jár neki. :U

    Gyuri: Ebben az aquás dologban lehet valami, de némi mistralos nosztalgia feelingem is támadt hirtelen. Ó, azok a hosszas szájkaraték az egységsugarú mistralosokkal, istenem, de rég volt. :))

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák