Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz tomcica #64164 üzenetére

    Embere es edzettsege valogatja,de kezdoknel 1-2 gyors 2B izomrostos edzes/het megy,koztes napok laza lassu izomrostos,esetleg egy fel edzesnyi sprint munka v. ero.
    Haladoknal heti 2-3 gyors 2B mehet,kozte lassu izomrostos es egy rovid sprint/ero.
    Az elit futok a maguk modjan igyekszenek kimaxolni a heti 2B tipusu edzest,a maratonistak meg sepcifikussa is szoktak tenni a hosszu fokozo tempoval. A tobbiek heti 4 ilyen edzest is el tudnak vegezni,kulonbozo felosztasokban.Van aki csinal egymast koveto ket napot,majd regeneralja,masok csinalnak napi 2x ilyet es azt regeneraljak.
    Kepesek heti 60-80km ilyen ossz km-t lefutni :K (persze ezt kiseri 100-120km regeneralo/het)

    [ Szerkesztve ]

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • #64052736

    törölt tag

    válasz tomcica #64164 üzenetére

    Ez igen szép leírás, te a klasszikus értelemben vett edző bá' vagy.
    A nehéz ügy a sokféle tempó kialakítása. Látom hetekre bontják le az emberek, meg havi ciklusokra, megy a rotáció mindenből. Már értem, hogy miért kell ennyifélét futni, főleg tempósokat, hogy a többi izomrost is besegítsen, mikor elfogy a lassú. Ezeket a pereket nem tudom csinálni. pl 200/200, vagy 400/400, mert mindig fokozóban úgy megnyomom, hogy a maradék /200 vagy /400-ra nem marad energiám. Nincs hozzá valahogy önuralmama. Belesétálok, majd megint gyors. Igen, oda már óra kellene, nem is a szívfrekvencia miatt, hanem a sebesség miatt. Nem tudom, hogy mi a gyors és a túl gyors. Meg a zsírégető sebességet is ki kellene mérni. Legalább lenézve az órára lassítanék. Egyáltalán azt is ki kellene mérni, mert gondolom minden embernél más és más. Már nagyon vakarózom egy órán.

Új hozzászólás Aktív témák