Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    válasz Vertigo18 #35409 üzenetére

    Én kimondottan a topiclakókból és Tomkandúr gyorsabban elmorzsolt 500 méteréből indultam ki.

    Ezt leszámítva sajnos baromira igazad van, elég csak a környezetemben körülnézni. Ha minden korosztályt figyelembe veszek, biztosan helytálló a 10%, de ha szűkítem is a kört, akkor is bántóan alacsony szám jön ki.

    Ami feltűnt, hogy egyre nagyobb divat "kérkedni" a maratonnal, a Balaton átúszással, vagy mostanság éppen a Spartatlonnal. Aminek én csak örülök, divat - nem divat, de legalább egyre többen adják a fejüket emiatt mozgásra. A cél szentesíti az eszközt. Olyanok is elkezdtek sportolni (étsd: legalább heti 2-3 futás vagy úszás), akikből soha nem néztem volna ki korábban. De a szám még mindig igen pici, a magyar társadalom pedig nagy általánosságban jócskán túlsúlyos. (olvastam, nem én mondtam).

    Na tessék, épp most jött be egy Kollégám, Ő mondjuk fiatal (25 éves kb.), a múltkor beszélgettünk, akkor azt mondta egy éve döbbent rá arra, hogy azt a pénzt amit havonta elbulizik, értelmesebben is el tudja költeni. Futócipőt, cuccokat stb. vett, boxedzésre járt miegymás.
    Pár hete tolta le a 30K-s (?) Spartatlont, jövőre maratont szeretne futni.
    A futást egyelőre ész nélkül csinálja, érzésre, pulzusmérés nélkül és nagyon jól, jó tempóban fut. Szinte könyörögtem neki, hadd vegyem kezelésbe, hadd adjak (a segítségetekkel) pár trükköt, mert volna mit kiaknázni belőle. Úgy néz ki, sikerült végül rábeszélnem pulzusmérő pánt+óra kombóra. Telik neki rá, mert ugyebár nem bulizza el a megtakarítását :)

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Vertigo18 #35409 üzenetére

    Hát az én nem reprezentatív felmérésem szerint is. Bemész bármelyik plázába vagy hipermarketbe és körülnézel, akkor 10-ből egy, akinek tűrhető formája van, a többi telefosott búvárruha.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák