Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz LanyUs #24690 üzenetére

    Ezért mondta a kolléga, hogy "csősál"', abban azért nem jut a torokra nulla alatti levegő...

    Nekem ez volt életem első végigfutott tele, októberben kezdtem és kétnaponta futottam 12-16 km-eket. Egyszer sem lettem beteg, mindig olvastam itt a hsz-eket, amik a téli futásra és az öltözködésre vonatkoznak, majd ezen irányelveket betartva sikerült a telet így végigtolnom.

    Aristeus: köszi, így már megvalósítható számomra is. Igazából a pulzus csak az egyik tényező a sok közül a futásnál. Szerintem három alap dolog van, ami meghatározza a futást: szív, tüdő, test. Ezeken felül még vannak "mellék" befolyásoló tényezők, ebből viszont rengeteg. Ilyen pl. az időjárás, kipihentség, domborzat, talaj... stb. Ezt lehetne sokat sorolni.

    Viszont nekem, ha 180 fölé tolom a pulzusom, akkor a testem megadja magát.

    [ Szerkesztve ]

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz LanyUs #24690 üzenetére

    Fejlámpával szoktak itt futni sokan. Én mondjuk csak megszokott terepen tolom, ott nem esek hasra, de volt az itteni csapatból olyan, aki eltörte a bokáját, mert hasraesett a járdaszegélyben. Jég valahogy nem volt jellemző ezen a télen errefelé. Franc tudja, lehet, hogy embere válogatja, de mióta csősálat használok, azóta nem igazán kezdi ki a torkom meg arcüregem a hideg, előtte meg minden bajom volt. Meg persze csak teáztam egész télen.

    Jaja, volt olyan, akit versenyen csak emiatt sikerült letolnom, mert BPről jött, aztán nem szokta meg a szintet. Egyébként jobb volt nálam síkon sokkal.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák