Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz vadkörte #40906 üzenetére

    Fene a szemed uby...

    Ne feledjük címzetes látóasszonyi mivoltomat ugye! :D Mondjuk ettúl függetlenül másik topikban beszéltük már ezeket az SSD-ket, amikor először említettem, hogy egy nagyobb SATA3-as jobb lenne. :K

    Egyébként telepítgetések műveletei nyilván erősebben használják a rendszert, így ahogy írod is, később ezek a hőfokok beállnak teljesen oprimálisra, szerintem 50 felé nem is nagyon fog menni, amúgy a TLP max a környezete hőfokát oprimalizálja, így magát az SSD-t direktben ez nem érinti, nem is nyúl bele az SSD vezérlő dolgaiba. Viszont mivel említettem, hogy normális oprendszer alatt is nézd meg, alapból jóval kíméletesebb az EXT4 fs egy meghajtóhoz, szóval az se lenne meglepő, ha Manjaro alatt csökkenne is a hőfok, de lehet, hogy ez azért annyiban nem befolyásolja folyamatos futás alatt. A lényeg, ahogy szakik is mondták, teljesen normális az a hőfok, de ártani nem árt, ha a javasolt hűtési megoldást alkalmazod. Én nem tenném, mert azon a kis helyen ilyen hőfoknál gyakorlatilag sokat nem változtatna a helyzeten. Ami ugye jó és szoktunk azon változtatni, ami működik? Ajajjjj, hogy szoktunk, de ez inkább oprendszer abajgatásban merül ki. ;]

    Tudd be annak, hogy túl voltam egy fél estés szopáson, a fenti hsz után kezdtem bele a backup-ba és a linux telepítésbe.

    Ja kérem, aki nem elégszik meg az ócsó oprendszerrel...... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák