Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Viszlát #88165 üzenetére

    Én több, mint 20 éve imádom. Az új trilógia egy borzalom volt, de ezt az új részt gyermeki lelkesedéssel néztem végig kétszer is moziban 32 évesen. Hasonlított a régiekre? Igen, ez tény. Kedvelt szereplők? Igen, ez is tény. Izgalmas volt? Igen. Jól szórakoztam? Igen. Újra 10 évesnek éreztem magam? Igen. Mivel az eredeti Csillagok háborúja, mielőtt a játékok meg a műkedvelő írók (akik kellő fantázia híján képtelenek saját univerzumot alkotni) belekontárkodtak volna, egy klasszikus panelekből építkező mese-fantasy volt egy messzi-messzi galaxisban, így az utolsó kérdésre adott igen válaszommal én elégedett is vagyok. És nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel. Legfeljebb az nem tudta jól érezni magát, aki eleve nem szereti, nem ismeri, látta de csak háttérzaj volt, csak elrángatták, vagy a hype ültette be, meg a sznobok, akik mindig bravúros csavarokat és csavaros bravúrokat várnak el, miközben nyomasztó, éjfekete dráma telepszik rá a mindennapokban megnyomorodott lelkére, és nem tud élvezni egy olyan mesefilmet, ami elég sok korosztálynak élvezhető - ne feledjük, a régieket is sokunk láttam gyerekfejjel, és ugyanúgy rajong értük manapság, tehát mondhatjuk, hogy azok sem csak felnőtteknek szóló filmek. Lucas előzménytrilógiája még talán jobban, hiába színes-szagos, bejön a képbe a politikai csatározás, az egy gyereket akkor se érdekel, ha történetesen megérti, márpedig értheti, nem volt bonyolult az a trilógia se.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák