Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz lezso6 #132452 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő :D

    Anno nagyon vártam a Black Panthert - miután a karakter szerintem nagyon jó volt a Polgárháborúban (drámai belépőt kapott, badass harcosnak tűnt), szóval érdekelt a háttere, stb. -, de nagy csalódás volt nekem is, megértelek ezügyben (olvasva a régibb kapcsolódó írásaidat is):
    1. túlzásba estek a technológiai fejlettséggel,
    2. ehhez képest tk. "rasszista felületességgel" vették a "hagyományok" akadályt (törzsi kultúra, szertartások, viseletek, stb.),
    3. (valószínű, hogy a filmpiac szempontja miatt, de) USA-tematika erőltetése Afrikával szemben is túlzó lett (amiket említettél: ti. "harlemi" gondok vs. afrikai gondok; ezen kívül meg az ázsiai jelenet is hosszabb, mint az elején a wakandán kívüli afrikai jelenet volt.),
    4. öngól - de erről senki nem beszél -, hogy Killmongerék felfegyvereznék a feketéket, hogy világuralomra törjenek, de azt nem fogalmazza meg a film, hogy ez elfogadhatatlan, hanem addig jutnak, hogy a hagyományok szerint nem szólnak bele a külvilág dolgaiba :U,
    5. nekem a zenék egyáltalán nem jöttek be, de ez szubjektívebb,
    6. aktuálpoilitizál - hidak/falak konkrét megfogalmazása (vérmérséklettől függően meh)...
    Szóval az év várt filmjéből az év csalódása lett a gyengén írt sztori, meg a többi miatt. Kár érte, kiváló ügynök lehetett volna.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák