Új hozzászólás Aktív témák

  • Afit

    csendes tag

    válasz finest #10776 üzenetére

    finest: Ugyan mivel cáfolod meg, h a musical box nem noun + noun összetétel?

    Afit: (Leave the "ugyan" part, please: makes me uncomfortable) I can elicit the modifier through the application of a wh-question: What kind of box is that over there? It is a music/musical box, as opposed to a match box. We see the adjectival nature of the function of "music" or musical" thus. What makes still "music a noun on one hand, and "musical" an adjective on the other? It is the noun-to-adjective suffix, -al, that makes the difference. That is okay, but the question rightfully arises, why is musical a noun here:

    http://dictionary.cambridge.org/dictionary/british/musical_2

    ? It is the word's distributional properties, that is what. Morphology is not in order here.

    It is a musical.
    I do not like musical.
    Musical will be played.

    These are typical NP slots, are the italicised slots. Besides, we usually use a determiner before nouns, not adj.

    finest: Azon kívül, h tereled a dolgot a személyes kompetenciám megkérdőjelezése felé. Amikor Te mondod, h a music melléknév,

    Soha életemben nem mondtam, hogy a "music" egy melléknév! Valótlant állítasz! Never, ever. A lexikális kategóriája főnév, mindig is ezt állítottam, viszont ami a funkcióját illeti, mivel főnevet módosít, ezért olyan mint egy adjective, de nem az, baszki! Szerintem a "form and function interface" értelmezésed kapcsán meglehetősen félreértettél engem.

    Olvasd el Richard Flynn native academic véleményét itt:

    http://www.usingenglish.com/glossary/noun-as-adjective.html

    This is the idea I am trying to drive at since the year dot.

    finest: Te kezdted el feleslegesen védeni a music tunes-t, mert úgy érezted, h van melléknévi jelentése, ti. related to music.

    Afit: compoundok esetén az N1 módosítja az N2-t. Hogyan? Mit csinál pontosan az N1? Szemantika.

    1. box
    2. music box

    Mi a különbség a két doboz között, #1 és #2 között? Az, hogy a 2-es NP relációban van valahogy a zenével (related to music); ezt jelzi az N1. A jelentés alapján a "music" olyan, mint egy melléknév, pedig ő egy főnév. Miért van ez a csalóka játék? Onnan van, hogy az N1 és N2 kapcsolata implicit. That is why.

    Mitől compound egy compound noun? Avagy, ha a "music box" egy compound, akkor a "music tune" mi a q..va anyjának nem?(!)

    1. Prozódia
    compare:

    yellow coat
    blackboard

    CN-eknél az N1 stresszes, nem az N2.

    2. implicit jelentés
    3. Elfelejtettem, és nincs kéznél a Biber et al., hogy kinézhessem. Ő leírja a 9.5 fejezedben, emlékszem.

    Az 1 és a 2 teljesül a "music tune"-ra. A 3-as is. :)

    finest: A szintaxisnak arról, amit itt vitatunk kevés köze van.

    Afit: You jest, right? Minden szintaxis könyvem lexikológiával indul. Akkor most át vagyok ba..va? :)

    Kidus: Ugy tunik a vitaban mindent elsopro bizonyitekokkal alltal elo

    Afit: Kár, hogy csak én nem látom. :)

    Kidus: Az a baj, hogy a te stilusod is kioktato,

    Afit: Thank you for your lesson. Next time please be sure if I am interested. No offence on my part, though. Hope the same with you.

    finest: Afit nálam kicsit elrontotta a belépőjét, amikor Hasaggymeget lehúzta még a legelején figyelmetlenségből.

    Afit: Te a gyámja vagy? :U

    Végül, elmesélem a kapcsolatomat az angol nyelvvel, még akkor is, ha f.szt nem érdekel. :)

    1. Soha életemben nem tanítottak nekem angolt.
    2. Csak magyart és oroszt. Érettségin a csodával határos módon tudtak átrúgni ezen tárgyakból, úgy 20 éve. Utáltam a nyelveket, szerettem a matekot és a fizikát. Most is ezeket tanítom.
    3. 2003 óta autodidakta tanulok nyelvet egyáltalán: angolt. A nulláról kezdtem, de a totál nulláról.
    4. 2007-ben szereztem egy Cambridge Proficiency A grade certificatot.
    5. Ezután elkezdett érdekelni a nyelv mechanikája.
    6. Elkezdtem Swan PEU és Quirk SGEL könyveivel, majd mentem egyre feljebb.
    7. Ma is azt érzem, hogy egyre messzebb kerülök a célomtól, hogy jó angolos legyek.
    8. Majdnem elfelejtettem: Nemzetközi angol nyelvű nyelvészeti fórumokon borzolom az idegeket 2008 óta. Imádják a stílusom. A fórumokon köcsög vagyok, de az életben teljesen más. A klaviatúra mögött nem félek, hogy szájba vernek, gondolom ezért.

    Szevasztok!

    P.S: I 'll be back. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "There are no facts, only interpretations." - Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák