Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!

    HTPC építésére adtam a fejem, de kicsit tanácstalan vagyok, remélem ti tudtok segíteni.
    Azt már eldöntöttem, hogy HTPC kell és nem pl. WD Live, mert szeretném TV-re is használni (felvenni és nézni, DigiKábel, tehát DVB-C tunerrel), mellette torrentet futtatni és persze lejátszanni mindent:)
    A szempontok: mindenevő legyen, SD-től a Full HD-ig, beleértve a HDTV-t is (1080i), halk legyen, mert hálószobában lesz használva. Persze jó, ha keveset fogyaszt is. Játékra nem kell, meg igazából a felsoroltakon kívül semmi másra. Hang DTS 5.1 elég. Egy 42" Panasonic plazmán használnám.

    Háznak: Antec Fusion Remote Mini 350W (iMON + VFD)
    Lap: Gigabyte GA-MA785GHT-UD2H vagy valamelyik Asus HTPC lap, mindkettőben 4200HD van
    CPU: AMD Athlon II X2 240 BOX, alulfesszel, tehát kb. 45W.
    RAM: 2 GB DDR3 vagy 2
    HDD: WD Green 1,5TB 7200rpm
    Tuner: Terratec Cinergy HTC USB XS HD (DVB-C is)
    ODD: DVD-RW, pl Optirac

    Mit gondoltok erről a konfigról, nekem úgy tűnik, hogy jó választás. A gondom azzal van, hogy nem tudom milyen hangos lesz a cucc? Szinte mindenhol azt ovlasom, hogy az Antec Fusion ház és az AMD hűtő gyakorlatilag hangtalan lesz.

    Másik megoldás egy Atom 330 ION, ami szimpatikus, de a fenti konfig szinte ugyanannyiba kerül, és az Atom nagyon gyengus. Állítólag a MediaPortal-t sem viszi rendesen (pluginekkel).

    Jah igen, az OP Win7 lesz és valószínű, hogy MediaPortal fut majd rajta, StreamedMP (Moving Pictures és TV Shows pluginek).

    Viszonylag sürgős lenne.
    A segítségeket előre is köszönöm!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz stevve #7765 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ!

    Érdekes, hogy még egy 4200 HD sem képes boldogulni a HD tartalommal gond nélkül. Akkor hogyan képes egy WD Live-ba rakott Sigma chip?

    Lehet, hogy nem a Gigabyte lap lesz, hanem az Asus HTPC lapja, ez: Asus M4A785G HTPC/RC Szerintetek mi a különbség a két lap között? És miért jobb választás az egyik, mint a másik? :)

    Azt olvastam, hogy a Gigabyte lap nem engedi BIOS-ból a feszültség állítását, ha be van kapcsolva a Cool&Quiet, ez mondjuk nem túl jó, ha igaz.

    Az USB tunerről csak jót olvastam, és nem hiszem, hogy gond lesz, mert ez DVB-C-hez kell, ott csak lementeni kell a jelet, nincs kódolás. A Leadtek nem is gyárt DVB-C kártyát (még).

    Az Antec ház nagyon szimpatikus, remélem jó is lesz. A 80+ tép biztos jó lesz és ha minden igaz, az egész ház nagyon halk. Ez igaz a CPU hűtőre is, mert fontos a hang, mivel hálószobában lesz, tehát kb. 2-3 méterről nem szabad, hogy halljam a hangját...

    A WD Green 7200 szerintetek eléggé halk?

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Osibaa #7767 üzenetére

    Ismét köszönet a válaszokért!

    Annyiban módosulni látszik a választás, hogy nem a DDR3-as Gigabyte lap, hanem ugyanaz a lap, csak DD2-es memóriával lesz a befutó, nincs nagy jelentősége HTPC-be, hogy DDR2 vagy 3, itthon meg van két 1GB-os DDR2 feleslegben. Vagy a két lap között van más különbség is? Persze lehet, hogy még az Asus lesz, igazán nem tudok dönteni.

    HDD téren tanácstalan lettem. Az ideális biztos, hogy a 2,5" lenne, de sok helyet szeretnék (és nem akarok külön NAS-t), ezért jó a 1,5TB 3,5", na meg árban is jó. A Hitachi állítólag nagyon hangos és melegszik, a Samsung meg nem jó (azt nem tudom, hogy miért). Nem szeretnék 5,400-ast, félek, hogy nagyon lassítaná a gép működését. A házba egy lemez fér el csak.
    A WD Green 7200rpm 1,5TB nagyon rossz választás? De miért? Vagy van Blue sorozat is, arról nem sokat tudok.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Osibaa #7771 üzenetére

    Ezeket a lapokat nézegettem:

    GA-MA785GMT-UD2H

    Asus M4A785TD-M EVO

    Asus M4A785G HTPC/RC

    Asus M4A785D-M PRO

    Persze a HTPC Asus lap tűnik a legjobb választásnak, de a legdrágább is. A hozzá adott távirányító nem kell. Kérdés, melyik a legjobb választás. Igazából itt mindegyik lap AMD 785G/SB710 chipsetre épül. Más chipsettet nem érdemes megnézni?

    Akár a Gigabyte lap vagy pl. a másik két Asus is jó választás lehet, nem sok különbséget látok köztük, de ha ti tudtok valami számottevő különbségről, akkor szóljatok:)
    Persze biztos van még sok más lap is, ha szerintetek van BestBuy választás, akkor melyik lehet az?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Osibaa #7773 üzenetére

    Ismételten köszönöm a részletes választ :R

    A HTPC-s lapot most nem is nagyon lehet kapni sehol, ezért nem is erőltetem tovább, drága is, a távirányító sem kell és semmi különbség nincs a Pro változathoz képest, kivéve a két aranyozott RCA (amit nem fogok használni) és a külön audio rész (pl. külön táp csatlakozó az audiohoz, DTS Surround Sensation UltraPC, stb ), és hogy a PRO-n nincs firewire (nem értem miért, de igazából nem is kell). Ha jól látom, még maga lap is ugyanaz, mint a PRO, éppen semmi különbség nincs.

    A DDR2 ram most jobb, mert van is itthon.

    Nem valószínű, de azért megkérdem: ha ez a CPU kerülne bele: AMD Mobile Sempron 140 ? Jóval gyengébb az II X2 240-nél, de lehet, hogy a Sempron is elég lenne? Vagy maradjak a 240-nél...

    Szóval. ha az Asus Pro lapot választom, jól választok?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz stevve #7776 üzenetére

    OK, akkor marad a 240-es CPU.

    Ez azt jelenti, hogy mindig manuálisan kellene állítgatnom a CnQ miatt? Mert az nagyon nem tetszene... Remélem ez a Pro lap nem ilyen. Vagy csak egyszer kell állítani rajta?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Osibaa #7779 üzenetére

    Ha megkérhetlek, nézzétek meg a haverod lapján, hogy működik e rendesen ez a dolog, mert ilyen lapot szeretnék venni. Meg úgy eleve rákérdezhetsz, hogy elégedett e a lappal, esetleg mit hiányol belőle?
    Hogy hogyan kell tesztelni, azt sajnos nem tudom, talán valaki segít itt.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gurabli #7777 üzenetére

    Ha az X2 240-es helyett 245-öst vennék, az miben mutatkozna? Többet fogyaszt, hangosabb lenne?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gurabli #7782 üzenetére

    Elnézést, hogy itt magammal beszélgetek és sok a kérdés, de közben találtam egész jó árban egy helyen egy Asus M4A785TD-M EVO lapot és X2 240 CPU-t is.
    Szerintetek megéri várni a Pro lapra vagy jó lehet ez az EVO lap is. Nekem a DDR3 ram és a fireware csatlakozó meglétén kívül nincs semmi különbség a két lap között, esetleg még annyi, hogy az EVO-n van valami SidePort memory, ami állítólag gyorsít a VGA-n.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Osibaa #7785 üzenetére

    Igazából nem gond a DDR3-as ram, két 1GB-os kerül majd bele. Ha 1333Mhz ramot veszek, az jó lesz? Ha jól tudom, ez tud alacsonyabb frekvencián is dolgozni, nem?

    Most nézegettem az EVO lap leírását, és a kézikönyvben nem látom a lehetőséget a CPU alulfesz állítására, de lehet csak én nem tudom, hogy mit kell keresni. Ránéznétek, mert nem szeretném, hogy utána derüljön ki, hogy valóban nem is lehet állítani. Köszönöm :R

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz stevve #7787 üzenetére

    Ugye? Akkor jól láttam. Még jó, hogy megnéztem előtte... Emígy nagyon jó lap lett volna nagyon jó áron, de így kiesett... Szerintem marad a PRO. Ott ha jól látom, akkor lehet értéket is beállítani és mindezt lefelé is.Megnéznéd Te is?
    Emígy mennyire kell ezt majd állítanom?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz stevve #7790 üzenetére

    Köszönöm az infókat!
    Szerintem a Pro lap lesz. A leírás szerint a BIOSban állítható a vCore, 6,25mv lépésekkel. Ez nem mond most sokat nekem, ez így jó lesz?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz stevve #7793 üzenetére

    Az asztali gépemben nekem is Asus lapom van, de Intel (E8400 + P5QPro), telepíteni kell az EPU szoftvert és szépen működik, használom is:)
    Esetleg ha azt telepítitek, utána próbáljátok ki.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz mongi #7796 üzenetére

    Már egy jó ideje olvasgatok minden erre szakosodott fórumon HTPC ügyben, ha visszaolvasol, akkor láthatod a kérdéseimet és a válaszokat is.
    Pár gondolatot hozzáfűznék:

    - jó lapnak tűnik az Asrock, nem tudom, hogy mennyiért tudod beszerezni, de lehet érdemes megnézni az Asus és a Gigabyte 4200HD lapjait is
    - én nem akarok játszani rajta, de te írod, hogy azért igen, talán érdemes megnézned egz X2 240 vagy 250 CPU-t, de amiket olvastam, a Sempron is biztos viszi majd a 720p-t, bár 720p-nél nem hiszem, hogy a 4200-as mellett szükség lenne a CPU-ra
    - a sideport memória nem sokat ér, itt is leírták, valamint más fórumokon is olvastam (sajnos kevés a 128MB)
    - jobban járnál 1 HDD-vel, kevesebb energia, hő és zaj. Arra készülj fel, hogy két ekkora HDD pillanatok alatt meg fog telni HD anyaggal, de ezt végül is neked kell tudnod, ha kevés filmet és sorozatot tartasz rajta, akkor mindegy. De ha megoldható, akkor ne erőltesd a két 3.5-es HDD-t, akkor inkább egy darab 2.5"-es, 320GB-ost már nagyon kedvező áron lehet venni, ez szinte hangtalan és nagyon keveset fogyaszt
    - háznál nagyon vigyázz, mert irtózatosan mellé lehet nyúlni. Ahogy már írták, a beépített táp csak nagyon ritkán megfelelő minőségű, nagyon hangos, katasztrófális a hatásfoka is, rossz (sokszor semmilyen) a szellőzés. Több napi keresgélés után jutottam el az Antec Fusion Remote Mini 350-hez, ami ár/érték arányban szinte verhetetlen, 350 W, 80-as táppal van szerelve, külön kamra a HDD-nek (csak 1 db), VFD, ultrahalk ventik gyárilag, az egész ház szinte hangtalan. Ezt érdemes megfontolnod. Pl. az Ms-Tech kínál jól kinéző házakat jó áron (pl. 1200-as), de rossz a szellőzése és a tápot úgy, ahogy van, cserélni kell.
    - ha DVB-T tuner kell, akkor Leadtek, keress rá neten, van magyar oldal is, kiváló kártyákat gyártanak. Ha DVB-C, akkor pl. Terratech Cinergy, sőt, az tud DVB-C, DVB-T és analógot is (analógban nem túl jó) és működik MediaPortalban is

    Kb. ezeket a tapasztalatokat tudnám megosztani veled, remélem segít majd döntened:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz stevve #7801 üzenetére

    Nekem még az analóg változata van, a PVR3000 Deluxe, hát hogy az egy milyen jó kártya! Sajnos csak analóg, ezért most nem aktuális.

    Nem is értem, hogy a Leadtek miért nem gyárt DVB-C kártyát?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    A Gigabyte fórumán találtam, hogy a QnQ + CPU alulfesz a GA-MA785GMT-UD2H a lapon biztos, hogy nem működik (ellentétben más lapokkal, pl. más Gigabyte, vagy Asus, MSI lapok). Talán várható BIOS frissítés, de nem valószínű. Így, aki ezt tervezi HTPC-be és nem akar bele e-s CPU-t venni (aminek nem sok értelme van), mellőze ezt az amúgy nagyon jó lapot.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Oldmobil #7824 üzenetére

    Igen, elméletileg elég.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz hati #7826 üzenetére

    Na ja, meg ha pl. slim DVD-t használsz (tudtommal jóval alacsonyabb az energiaigénye) és 2.5-es vinyókat.

    SZERK: ha NAS, akkor OK, biztos, hogy elég lesz.
    Inkább az Atom nem lesz elég:)

    SZERK: a Liggy és Dee féle NEC firmware-eknél előfordul olyan, amiben korlátozva van (korlátozható) a sebesség. De pl. egy sima Nero-val is megoldható (bár olvastam, hogy lehetnek vele gondok).

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Oldmobil #7830 üzenetére

    Jah, sorry, Linux, akkor más, de szerintem ott is biztos, hogy megoldható.

    Az atom biztos, hogy nem bírja a HD lejátszást:) az az ION lesz :)) Jól beállítva simán vinni fogja a streamelést és a HD lejátszást. A gond csak akkor lehet, ha nem megy a hardveres, de ez (egyenlőre) csak rosszul kódolt videóknál fordulhat elő, amit eleve nem érdemes használni. Az atomtól persze nem kell sokat várni, pl. a MediaPortal teletömve plugin-nal elég jól kifekteti, akit zavar, hogy néha döcögősen megy...

    Meg a gond az árában van! Amennyibe kerül az ION lap annyiért megkapsz egy 785 (HD4200-as) mATX lapot egy X2 240 procival, alulfesz, minimális fogyasztás, halk működés és azért bőven van tartalék, ha nem menne a hardveres gyorsítás. Igaz, az ION sokkal kevesebbet fogyaszt még így is, streamelésre jó lehet.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Patice #36450 üzenetére

    Most keresgéltem, hogy van-e valaki, aki már elkezdett nyúzni egy ASRock N3150/3150DC/3700-itx lapot.

    Érdekel a véleményed, elsősorban az, hogy a gyakorlatban mire képes az N3150-es és mennyi a fogyasztása. A neten van pár teszt, de teljesen értelmetlenek, mivel egy 400+W tápot engedett a Braswell-re, szóval innentől komolytalan.

    Kicsit belevaú, ha nem baj: )

    1) HTPC-t építesz? Akkor mit keres rajta a Windows :F ? Elég sokat összeraktam már, mostanában sajnos kevés időm van foglalkozni vele, de van némi tapasztalatom. A Kodibuntu is felejtős, illetve jó az (sokkal jobb, mint a Win), de ha rendes HTPC-t akarsz, akkor két út közül érdemes választani:

    a) OpenELEC. Félelmetesen jó, de tényleg. És a dev buildek is kiválóak, ami Braswell SoC esetén külön fontos. gyerekjáték felpakolni, szinte minden működik out-of-the-box, rettentő gyors, kiváló a támogatás, stb. Hátránya: zárt rendszer. Ez persze csak akkor hátrány, ha nem kimondottan dedikált htpc-ről van szó. Ha arról, akkor csak előnye van, nem is érdemes mással próbálkozni. Némi ügyeskedéssel rá lehet pakolni ezt-azt, de akkor már érdemes másban gondolkodni, ha erre lenne igény.

    b) Ubuntu Server (Braswell esetén 15.04 ajánlott). Jelen pillanatban is nagyon komoly fejlesztések folynak a Kodi csapatában Intel fronton (az Intel fejlesztőinek támogatásával!!!!), már van működő megoldás, ami nem csak a Braswell, de a régebbi Sandy, Ivy, Haswell generációkra is érvényes (gyakorlatilag teljesen új értelmet adtak ezeknek). Ennek telepítése nem OftB, de nem is olyan nagy ördögőség. Némi linux jártasság azért ajánlott hozzá. A telepítést a részletes leírást követve szerintem a csak Windowson szocializálódott júzerek is teljesítik, a gond akkor van, ha valami hibát dob a gép (még dev build, szóval akadhat).
    Na itt aztán Braswell-el olyan deinterlacinget kapunk, hogy leesik az állad (VAAPI-MCDI 1080i50 és60 esetén is!!!)) és olyan upscaling, hogy még lejjebb esik az áll (Lanczos3 Optimized). Ott a teljes TrueHD és DTS-HD passtrough HDMI-n alapból. Full range és limited range RGB (blending-gel), 4K30 és elvileg 4K60 támogatás is (jelenleg még h264, de h265 HEVC is menni fog), stb, stb. És ez Ubuntu Server alatt muzsikál, szóval miközben fut a Kodi, boldogan működik a masina torrentezésre, flexget, Sonarr, CP, Plex, Emby, és gyakorlatilag akármire.
    (Bay-Trail nem minden esetben bírja el a Lanczos3-at, Braswell igen)
    Szerintem tegyél ezzel egy próbát, ha érdekel, átküldöm a linket a megfelelő OE változathoz, illetve a leírást (angolul) a Server telepítéssel.

    A fogyasztás engem is nagyon érdekel. Mennyire megbízható a mérőd, mennyire lehet reális szerinted?

    Ha lesz időd egy Plex-et vagy Emby-t telepíteni, megnéznéd, hogy miként birkózik meg egy transcode (esetleg kettő?) pl. 720p streammel az N3150? Elvileg nem vágja hanyatt, de jó lenne konkrét tapasztalat.

    Jó munkát!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz bajnokpityu #36480 üzenetére

    Igen, természetesen Mint is lehet, de mivel most folyamatban van a fejlesztés, ezért szerintem jobb választás az Ubuntu, a fejlesztők is ezen dolgoznak. Kell a 4.x kernel update, Intel driver, mesa, stb, nem tudom, hogy mint alatt mennyiben különbözik, nem próbáltam, de elvileg mindennek mennie kell.

    A 16-os Kodi masterbnen elvileg benne lesz minden mostani munka, szóval akkor már könnyebb lesz más disztoval próbálkozni, jelen esetben én maradnék az Ubuntu Server mellett (abból is Vivid).

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gery2123 #36482 üzenetére

    Le ne cseréld az ubuntu servert Kodibuntu-ra! Ezt fordítva kell.
    Ubuntu serverben ugyan mi a "szemét", ha csak nem pakoltad tele fölöslegesen. Ha meg sok minden fut, ahhoz legtöbbször csak az megy fel, ami feltétlenül kell. Szóval, maradj, kár az időt pocsékolni Kodibuntu-ra.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Ribi #36483 üzenetére

    Nyugalom, itt most konkrétan a Braswell (és más Intel) SoC-ről volt szó (elsősorban).

    Aki htpc esetén próbál linuxra "rábeszélni", az csak jót akar, hidd el, elég jól ismerem mindkét rendszert.
    Maradhatsz Win alatt, semmi gond, ma már szerencsére egész jól össze lehet hozni mindent és tűrhetően dolgozik, stb.

    braswell esetén viszont nem elhanyagolható tényező, hogy nem egy túl izmos CPU-ról van szó, így lényegesen több kraft marad OE vagy Xbuntu alatt minden másnak, mint Win esetén.
    Arról nem tudok, hogy win alatt hogyan működik a Braswell Intel meghajtó, mire képes és milyen minőségben.

    A fórumtárs láthatóan komolyan gondolja a htpc projectet és említette us a dualboot-ot, ezért mertem megemlíteni a Linuxot.
    Aki ettől visszaretten, nyugodtan maradjon Windows mellett.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gery2123 #36488 üzenetére

    Ubuntu Server? És eddig gond nélkül ment, egyszer csak elkezdett így viccelődni?

    Csak tipp: nézd meg a hang beállításoknál, hogy mi van kimenetnek beállítva, az erősítő vagy tv (amire kötöd) képes-e a DTS, DD, stb kódolására vagy sem, esetleg passtrough. Akkor lehet ilyen, hogy GUI hang van, de pl. DTS vagy DD5.1 nincs, mert a TV pl nem tudja kódolni, ilyenkor kell a resample (keverés?), meg ezt "tudatni" a Kodival is.
    Angolul használom és most fejből írom, nem tudom, hogy magyarul pontosan hogyan szerepelnek ezek a menüpontok.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz bozont #36490 üzenetére

    Az Ubuntu Server alatt mindent lehet, de komolyan! Itt aztán csak a saját képességeid szabnak határt, de annyi a kitűnő leírás, hogy szinte mindenre megtalálod a lépésről-lépésre változatot is.

    Tökéletes NAS-nak, messze a legjobb választás. Mehet RAID, snapRAID is (imádom), de RAID nélkül is, ha nem kell, mellette pedig repeszt a Kodi. A Braswell erre kiváló választás.

    Van olyan NAS, ami már megállja a helyét, de azért annyi pénzt kérnek, hogy sejhaj. És a NAS az legyen NAS, arra ne pakoljunk Kodit: ) Állandóan kínlódnál a gyengus, nem erre való hardver miatt, viszont NAS-ként jól funkcionálna és könnyen cserélhető a sérül lemez.

    Az Ubuntu Server Braswell lappal a tökéletes kombináció home NAS + Kodi + seedbox + stb dologra (owncloud, sftp, plex, emby, stb, stb).

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gery2123 #36493 üzenetére

    Pedig ott valami a Kodival lesz.
    Probald meg frissíteni 15.04-re, elvileg nem ujrapakolnod semmit.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gjanner #36495 üzenetére

    Szia!
    Teljesen felesleges ez a konfig ahhoz, amit írtál. Helyesen gondolod, hogy Linuxban gondolkodsz, viszont ha torrent és más kicsit is komolyabb dolog is kell, akkor nem az OpenELEC a legjobb választás. Meg lehet oldani az alatt is, de bonyolultabb, mint egy Ubuntu Servert felrakni és arra a Kodi és minden más.

    Alapszabály, hogy szoftverhez választunk hardvert és nem fordítva. Vagyis szvsz AMD teljes mértékben felejtős, Intel a nyerő minden létező szempontból (esetleg nvidia, de az sajnos már nem érdekes, amióta nincs rendes htpc-be való megoldásuk, mint az ION és ION2 volt).

    Neked (is) az ASRock N3150DC-ITX lapot találták ki (nekem is :)) ), akkor megoldódott már a táp is. Házat ami szimpatikus, kell majd egy 100-as Kazee slim venti, mert azért nem árt ha van egy kis mozgás (semmi hangja nem lesz, garantálom), RAM ebben az esetben SODIMM kell majd, 2x2GB DDR3 bőven elég erre. A RED az teljesen jó. SSDüből pedig elég akár egy 60 GB is, bár nem túl nagy már a különbség árban. Igaz, nem igazán fogod kihasználni a plusz helyet, de tárhelyből sosem elég, ugyebár.

    A gyökér ASRock (pedig szeretem őket) lehagyta az optikai csatolót a DC változatú lapról, helyette ott a rakás szemét analóg audio. De szerencsére van az alaplapon SPDIF kivezetés, szóval egy csatlakozóval megoldható (ha nincs a háznak min 1 low-profile helye, akkor kicsit barkácsolni kell).

    Vagy mehet a már kapható N3150-ITX és akkor van optikai kimenet is. Akkor jöhet a létező legkisebb picoPSU, amit találsz (pl. 80W, azt hiszem ennél nincs kisebb) és egy rendes külső adapter (nem gagyi kínai, pl. Edimax).

    Minden szempontból jobb lesz, mint az AMD, amit összeraktál.

    Szerk: a Harmony One kitűnő választás, tökéletesen működik mindennel.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz PuMbA #36499 üzenetére

    Hm., max 512MB, és ugyan minek is több?
    Megmarad 3.5GB, bőven elegendő mindenre, de mindenre. Kivétel: ha pl. tv-re is kell és mondjuk VDR backend fut, akkor timeshiftre érdemes ram-ot használni, de még arra is elég a 3.5GB, ha hosszú timeshift kell HD adásra, akkor érdemes 2x4GB.
    Esetleg még Plex vagy Emby miatt lehetne indokolt a több ram, de nálam 2GB-vel is vígan muzsikál (volt benne 4GB is).

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz generic #36500 üzenetére

    De éppen semmi szükség rá :) Ha csak nem szintetikus teszteken akar szép számokat produkálni:)

    Minőségi 1600-as SODIMM, de dualban, vagyis 2X2 vagy 4. Persze Intel esetén.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz MasterMark #36503 üzenetére

    Igen, de eleve nem jó választás az AMD, az Intel pedig 1600-ig támogatja. A dual fontosabb a Braswell GPU miatt, de az is csak 4K esetén fog kijönni, ha egy 2x1GB DDR3 1333 lenne benne, 1080i60-ig semmi különbség nem lenne, hidd el. Sőt, ha nem lenne dual, akkor is tökéletesen menne.

    Szerk: és hol fog kijönni a különbség? Mi lesz gyorsabb? Most írtam, hogy az 1333 is elegendő, nem hogy az 1600. A dual szerintem is fontos.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz MasterMark #36505 üzenetére

    Foglalkoztál már Linux alatt AMD-vel? Akkor tudod. Ugyan változott az utóbbi időben a helyzet (későn kapcsolt itt is az AMD), de a Kodi csapata már szinte kizárólag Intel és Pi2-re fejleszt. Egész biztos, hogy érdemes más platformot választani, mint amin a fejlesztők dolgoznak.
    Persze megy az AMD alatt is, de miért, ha ott az Intel és még olcsóbb is, jobb, stb.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz MasterMark #36505 üzenetére

    Persze végülis menni menni fog, csak hát...

    Itt konkrét feladatot kell ellátnia a vasnak. Számottevőbb változás esetleg a Skylake után várható, a Skylake is inkább a 4K és h265 HEVC téren hozhat változást, de a Skylake már DDR4 lesz, szóval.

    Mi a különbség a tökéletesen megy után? Ha egyszer az 1600-ig támogatja az Intel (de még az 1333 is teljesen ok), akkor minek? Lehet persze, de minek?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz MasterMark #36509 üzenetére

    Ez igaz! SSD-ből pedig azt, amire a legtöbb garancia van korrekt áron. Sebességben nem lesz semmi, de semmi érezhető különbség.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz MasterMark #36509 üzenetére

    Ha HTPC, akkor csakis Braswell. Vagy év vége felé Skylake, de ott még nem tudjuk, hogy milyen lesz a GPU, hány EU lesz benne. Emígy félő, hogy az ASRock nem jön elő újra ennyire jó lappal, mint most. De ne legyen igazam:)

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz PuMbA #36507 üzenetére

    Meg is válaszoltad magadnak helyettem: Windows :)
    Nem kell lerohanni, hogy miért szidom, nem szidom, csak htpc-nek nem jó és való. Látod, Linux alatt 512MB teljesen elegendő még 4K-ra is (azért ez nem semmi), nem hogy "fullHD"-ra (1080i/p50/60), pedig 2015-öt írunk.

    Erősebb. Ez csak Windowsnál számít, ott erőből kell megoldani a dolgokat. Ez az sok gond közül az egyik (lényeges).
    Ha CAD, 3D, stb lenne a cél, akkor minden Mhz számít, sőt, Linux alatt is, ha pl. rengeteget fordít, komoly szerver lenne, stb.

    De ezt úgy kell megközelíteni, hogy: 1) mire kell? Ahhoz mi való, hogy ne legyen kompromisszum? 2) ha a Braswell mindenre elég, akkor lehet a Braswell 2 vagy AMD ezerszer jobb és gyorsabb, miben is lesz a különbség? Gyorsabb lesz az 1080p film, vagy a BR? Szebb lesz a kép? Előbb tölti be a rendszert?

    Értsd meg, Linux alatt félelmetesen optimizálva van, nem futsz bele ilyesmikbe, mind win alatt.

    Pl. egy Atom330+ION lapot használok HTPC-nek, 256MB RAM van a GPU-nak rendelve. Hibátlanul megy minden, csodálatos minőségben. Mert akkor nvidiára fejlesztettek, mint most Intelre, mivel az ION/ION2 valami kegyetlen jó (még ma is), és az 1080p/i akkor is az volt, mint ma. x264 hibátlanul megy ma is. Max a 10bit nem, mert nem támogatott a hardveres gyorsítás, de eleve semmi értelme a 10bitnek, helyette inkább nagyobb bitráta. A 4K szerintem oltári baromság. A h265 HEVC aminek van értelme!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz MasterMark #36513 üzenetére

    De én egyből azzal kezdtem, hogy felejtse el az AMD-t. Írta szépen, hogy Linuxban gondolkodik, szóval nem én próbáltam rábeszélni :U
    Figyelmen kívül hagytátok a lényeget, hogy ne AMD-t vegyen, helyette gyorsabb ramot ajánlottál. Visszafelé haladunk.
    Olyan RAM-ot kell venni, amit a lap támogat. Ha támogat 1600-nál gyorsabbat és nincs különösebb árkülönbség, akkor lehet.... de minek. Év végén jön a DDR4, ha már így nézzük.

    Ha azt írja valaki, hogy csak is Windows, akkor ott nem szólok bele, mert nincs is értelme részemről. De azt kérdezte, hogy mit vegyen, nem azt, hogy jó-e a RAM. Ez egy lényeges különbség.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Ja, és még egy érdekesség! Amit művelnek most az Intellel, az semmi ahhoz képest, amit a Pi2-ből kihoznak! Hetek óta azzal szórakozom, egy Pi2-vel, Openelec alatt (dev build, Kodi 16), hát valami félelmetes!
    LiveTV esetén megoldották a yadiff2x (MMAL-Advanced) deinterlacinget 1080i50/60 alatt, olyan minőséget produkál, hogy leesik az állam. Egy Pi2-ről beszélünk! Ha csak HTPC kellene neki, torrent, miegymás nélkül, akkor egyértelműen azt ajánlanám.

    Hiába a vas, ha nem fejlesztenek rendesen alá. Erre tökéletes példa a Pi2. Veszel hozzá egy HiFiBerry DAC+ és már megvan a stúdió minőségű optikai kimenet is.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz PuMbA #36519 üzenetére

    Á dehogy, nincs optimizálva. Azért van, hogy 512MB GPU RAM nem elég Win alatt, még linux alatt 256 is elég. Akkor hogy is van ez?

    Linux alatt a HEVC hardveres gyorsítás az ffmpeg miatt várat magára, de work in progress, szóval csak idő kérdése. Előbb elkészül, mint ahogy elérhető lenne bármi érdemleges is h265-ben, ugyanis a fejlesztők előbb a h265 optimizálásán dolgoznak, mert sokkal fontosabb, mint az, hogy működjön a HEVC.

    Idézet az Intelen dolgozó egyik fő Kodi fejlestőtől:

    "Especially as the new atom braswell has real HEVC support, even on linux. But on linux the ffmpeg hwaccel is still missing"

    Szerk: közben te is szerkesztetted:) Igen, erről beszélek, az Intel hardveresen is támogatja, és az Intel támogatja a Kodi csapatot a fejlesztésben. Hol van az AMD? Senki sem foglalkozik vele.

    Az, hogy full range RGB NV12 copy-back nélkül megy Intel alatt, és gond nélkül viszi a h264 4k30-at is (és menni fog elvileg a 60 is), az mi, ha nem optimizálás.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Skillet #36522 üzenetére

    :) nem, elég...

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gjanner #36524 üzenetére

    Nézd, ez úgy általánosságban szól, másra is érvényes, nem csak erre, amit kérdeztél.

    Alapjában véve három vonal van.

    1) aki ragaszkodik a windowshoz. Ott kell az izmos hardver, minden mhz számít, min.4 de inkább 8GB ram, stb. Jól jön az erős CPU is, mert eleve sokat fog a win meg az, hogy egy grafikus felületet kell futtatnod azért, hogy futtasd a Kodit (röhej, nem bírtam ki). Millió megkötés van. De aki ezt ismeri (csak) és/vagy nem hajlandó megismerni mást, az is itt köt ki. Hibátlan htpc-d lesz windows alatt is, ma már szerencsére ez nem kérdés, de sokat lehet bosszankodni, ha egyszer meglátod, hogy linux alatt mit lehet művelni:)
    Tény, ha nem Openelec (az a windowsnál is ezerszer egyszerűbb) és nincs meg a kellő Linux tapasztalatod, akkor rögösebb az eleje, de ezerszer megéri, ha van rá időd és kedved.

    2) Linux. Htpc-nek, nasünak, szervernek ez való. Aki nem ismeri, annak azért eltart egy ideig még rájön, hogy miben más, mint a win. Ha ismered, nem is gondolkodnál windowsban, ha csak nem akarod játékra is használni (ami szerintem nem jó, mert zajos, rengeteg áramot fogyaszt, stb, akkor külön PC vagy konzol játékhoz). Más semmi nem szól a win mellett, persze az mellett, hogy valaki winben jártas, linux pedig idegen terep. Ez tény, nyomós ok.

    3) kész kütyüt vesz, ami szerintem sok korláttal jár, de szinte plug'n'pray, szóval nem kell vele sokat barmolni. Amíg nem szeretnél valamivel kicsit többet, mint amit tud.

    Mindenki döntse el, hogy melyik csoportba tartozik, ez alapján döntsön.

    Amit írsz, arra a Braswell lenne a legjobb megoldás, Linux alatt. Eleve nem kellene ntfs fájlrendszer, ááá, nem is kezdem sorolni.
    SSD-re teljesen felesleges torrentet rakni, semmilyen formában, csak fölöslegesen nyírja, a Red tökéletes lesz. Az SSD-ről a rendszer és a Kodi, valamint a library fut, ezért érdemes ma már minden htpc-be rendszernek ssd-t rakni.
    Harmonyhoz egy Flirc vagy MCE vevő kell és már kész is. Mindent be tudsz állítani, sok féle kombót.
    Ki tudja, hogy mit hoz a jövő? :) Mint írtam, én egy több, mint 5 éves ION-t használok, pontosan úgy teszi a dolgát, mint a mai legmodernebb cucc tenné (htpc-ről beszélünk). És 1080i/p esetén örökre tenni is fogja h264 esetén.
    Hogy mikor lesz valami a h265-ből? Ki tudja. Nem könnyen vált a scene. Még az xvid is életben van, szinte mindent megtalálsz, szóval? De a Braswell támogatja hardveresen a h265-öt, csak még nem működik rendesen, szóval ez elvileg nem lesz gond.

    Zenére az spdif elvileg jó lesz az ASRock lapon, szerintem nagyon korrekt minőség ma már. Nem érdemes USB-ben gondolkodni. Akkor inkább egy pi (1-es is jó) zenére egy HiFiBerry DAC-al és tényleg hifi minőségben lesz a zene. De szerintem az Asrock is jó lesz. Az analóg az xar, akkor rendes hangkártya kell bele, pl. egy Asus Xonar.

    Dual ram valóban ad érezhető különbséget, Braswell esetén pl. kell is h265 esetén. Szóval, akármennyi ram is lesz, dual legyen.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz PuMbA #36525 üzenetére

    ÁÁÁÁ, de pont ezt írom, azért mert az AMD magasról tesz a linuxra. Illetve most már nem, de mivel sokáig így volt, ezért most nehéz lesz a közösséget rávenni, hogy AMD-re fejlesszen. Eleve minek, hiszen ott az intel és részben az nvidia is. Ezt magyarázom.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz canniball #36528 üzenetére

    A 3d megy elvileg Braswell alatt, de nem tudom, nem próbáltam, nincs 3d tvm (szerintem nem is lesz, ha egyszer muszájlesz lecserélni a Pana plazmát, nagy bajban leszek). A 4k lehet h264 is, az megy, a h265 is menni fog, reméljük. Az ffmpeg csapaton múlik, hardver adott.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Celtis #36530 üzenetére

    Ha oe, akkor igy van, ahogy irod. Ra kell néznem, hogy oe alatt mire kepes a trans., vagy rutorrent add-on. A Kodi library egesz pattogós tud lenni ssd-n, azert irtam, h akar 60gb, de 32gb is eleg lehet, jobban bírja, mint a pen. De nyiztam egy 5400as 2.5"-el, teljesen jo volt. De ma mar nem tétel egy kisebb ssd.
    Akkor lesz érdekes, ha belekostol abba, mit is lehet meg tenni, pl flexget, sonarr, plex, emby, ilyenkor korlát az OE. A Harmony nagyon jo, mert sajna nincs cec, meg itt van erőlködő is, ami nem hdmi. Mondjuk zenére tel vagy tablet a nyerő, tv be sem kapcs.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz tick #36531 üzenetére

    En minél kisebb, kompaktabb házakat szeretem. Chieftech itx sorozatot nezd meg, nagyon ott van, szeretem. Kicsi, jol szellőzik, 2x2.5" elfér.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz tick #36531 üzenetére

    http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/ix-03b.html
    Nagyon szeretem, sokat szereltem. Szépen elfér benne egy slim kazee 100-as is, rendszernek pedig 1.8" ssd-t használtam, nagyon ott van, meg a hdd tarto sem kell:) van hozza vesa is, kulon.
    Irodai gépeket is raktam ossze, s1550/5, picopsu-val vagy paneltappal.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz PuMbA #36537 üzenetére

    Teljesen értelmetlen és kérlek ne is folytassuk, legalább is ne itt. Mindegy, hogy mi miért van. Olvass utána az AMD vs nix fejlesztéseknek, rögtön képbe kerülsz, hogy mi miért van vagy nincs. Ez persze változhat, de elnézve az Intel linux felé való nyitottságát, kétlem, hogy bármi komolyabb szükség lenne az AMD-re. Nagyon kevesen fogják törni magukat, hogy legyen bármi is, ami az AMD miatt kell, legalább is jelen állás szerint. Ez egyáltalán nem jó, mert abba helyzetbe kerül az Intel, hogy az van, lesz, amit ő akar (ahogy ez emígy általában lenni szokott). Vagyis kevesebbet kapunk majd többért és több kompromisszummal. De ne így legyen.

    Nem az AMD-n múlik ez, hanem a Linuxon, remélem most már érthető a dolog.

    Évekig az AMD-n múlt, most miért szakadna bele bármelyik fejlesztő, hogy egyáltalán foglalkozzon velük.
    Nézz utána: éveken át szinte minden fejlesztés Nvidiára történt, ha minőséget és jót akartál, akkor Linux alatt csakis Nvidia, legtöbben szóba sem álltak veled, ha ATI vagy kicsivel később Intel integrált VGA/GPU volt a vasban. Minek is? HTPC kell? Akkor tessék úgy választani hozzá vasat. Nem megveszem az amd-t vagy akkor még ATI-t, és utána nyafogok, hogy nem megy ez vagy az. Meg ugrálok örömömben, hogy Win alatt bezzeg megy. Erre akkor is és most is egy a válasz: akkor tessék windowst használni.

    2013-ban történt a nagy változás az AMD részéről, akkor pár hónap alatt több előrelepés történt, mint előtte éveken át. Nem vagyok teljesen képben, hogy mire képes ma az amd linux alatt, de feltételezem aránylag sok a kompromisszum. Ennek most már részletesebben utána fogok nézni, valamint itt a fórumon nyilatkozhatnak azon fórumtársak, akik AMD-ben utaznak és linuxot használnak.

    Ha valamiért jövőre változna a helyzet, és az AMD olyasmivel állna elő, amit egyszer csak elkezd keményen támogatni a *nix scene, szemrebbenés nélkül váltanék, nem kapok én egyiktől sem jutalékot (sajnos).

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz gjanner #36539 üzenetére

    Itt nem az a lényeg, hogy mennyire erős a vas és akkor időt álló lesz, sajnos. Az számít, hogy mit támogat a GPU rész hardveresen. Max annyit lehet javítani, ha mellé pakolsz egy i7-est, az szoftveresen megoldaná, ha nincs hw támogatás gpu részről, de minek?
    Ezek nem drága cuccok, változás szerintem max majd a h264->h265 váltáskor lesz, én is szeretném tudni, hogy mikor. Az akkori itx lapok is szvsz kb. ennyibe kerülnek majd, mint a mostaniak. De elvileg a Braswell képes a h265-re, de még várunk szoftveres fronton. A Skylake is képes lesz rá, de sokat nem tudni még.

    Arra azért készülj fel, hogy tanulnod kell egy kicsit, nem a final Kodi kell majd, hanem egy development build, lehet néha belefutsz pár bugba, de ez a stable-nál is igaz.

    Ha megy az angol, akkor szinte csak copy/paste lesz a Kodi telepítése, de azért nem árt a Linuxos alapokkal tisztában lenni, mondjuk a fájlrendszer, ssh, nfs, samba, ppa, stb. De ha ráérzel és kitartasz, nagyon rá lehet kattanni.

    Hangminőség: Pi-re van egy külön distro, Volumio, ami erre van kihegyezve, félelmetes minőségű hangot ad. Nem lesz gond vele Braswell alatt sem, meglátod.

    Ha lenne időm (és egy N3150-itx lapom:)) akkor írnék egy telepítési útmutatót, amolyan copy/paste alapon, ha azt követi valaki, akkor aránylag gyorsan kész a rendszer.

    Emígy dobj fel pl. egy VM boxot a gépedre és mehet rá az Ubuntu Server, lehet szórakozni, vagy eleve az laptop/desktop PC-n.

    Léteznek Linux driverek, de a legtöbb még nincs benne a kernelben, ezért újabb kernelt kell felpakolnod (nem nagy cucc).

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Mezga Aladár #36540 üzenetére

    Mezga Aladár: teljesen egyetértek 4K téren. Nyomatni fogják ezerrel, mert kell a profit, de konkrétan semmi, de semmi értelme. TV-ben szerintem kevés olyan ember él, akinek van akkora szobája, ahol egy akkora méretű TV elfér, amire egyáltalán csak valami értelme lenne 4K-nak. De hát valamivel lendíteni kell az eladásokat, hajlítani a képernyőt, stb.
    Értelme valóban vetítőnél lesz, ha elfogadható áron kínálják és akkor is kell még a megfelelő szoba, hely. Kevesen leszünk érintettek, sajnos. Pedig néztem már pincében átalakított moziteremben BL meccset vetítővel (1080i), az mekkora volt, bár csak egyszer én is megtehetném:)
    Bezzeg a jó öreg plazmákat megszüntették, kivonták, pedig aki látott már Pioneer vagy Panasonic plazmát az jó mosolyog a mai hi-tech LCD-n. Hogy sokat fogyaszt? át kérem szépen, azt már én döntsem el.

    (#36542) Patice

    Szerkesztés: jogos, odafigyelek. :R

    Érdekesek ezek a fogyasztási értékek, nagyon biztató. Különben engem is érdekel mit tud Win10 alatt, mert netbook lesz N3150 vagy N3700, azon sajnos Win kell majd, így érdekel, hogy mennyire izzad alatta (böngészés több tabbal, skype, youtube, office, ilyen lájtos dolgok). Plex és Emby app/html5 stream érdekes lenne:)
    Ami fogyasztást illeti, szerintem kb. ez lehet a reális. Kellene egy szakival beszélni az erre megfelelő topickban, mert ugye PSU esetén nem sokat érnek a fogyasztásmérők, de itt ugye más a helyzet, elvileg ezt mérik aránylag pontosan. A FPS tégla az kiváló, talán a legjobbak közül van. A paneltáp hány W-os, ha tudod?

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Mezga Aladár #36543 üzenetére

    Hang téren nem vagyok annyira otthon, sajnos. A Volumio + Pi + HiFiBerry tesztekről sokat olvastam, nagyon komoly helyeken csak is jót írtak róla.

    Ha optikain megy a hang erőlködőre (passtrough) Kodi alul, szerintem átlagos zenecuccon nem igazán jön ki a különbség, max ha nagyon komoly az erőlködő (pl. egy komoly stereo cucc, de oda meg analóg kell) és a forrás is minőségi flac/ape/egyéb lossless, mondjuk EAC-vel leszedve eredeti CD-ről, kalibrált optikaival?

    Egy középkategóriás erőlködő a hozzá illő hangfalakkal bőven beéri egy Kodiból ráküldött optikaival, nem?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Mezga Aladár #36550 üzenetére

    Végre valaki, aki úgy látom otthon van hangban:)

    Nem volt egyszerűen időm foglalkozni vele, ráadásul most nincs komolyabb erőlködőm sem, egy Sony 5.1-et nyúzok, ami meglepően jó (szerintem meg is tartom), illetve egy Jamo custom-made hangváltós hangsugárzót + center + sat, subládám most nincs is.

    MPD szerintem is ok. Nézegettem én is, illetve hallgattam (és akkor még egy jó öreg csúcskat Onkyo sztereo volt nálam, darabokra szedi a mai digitális vackokat zenénél), de nekem nem volt annyira őrületes a különbség Kodi és MPD között, de hiába meghatározó dolog számomra a zene, nem az én hallásomnak találták ki az árnyalatnyi különbségek megállapítását. Talán lehet, hogy MPD-vel dinamikusabb volt az egész.

    Én azt tenném, hogy meghallgatnám mind a kettőt, aztán ami szimpatikusabb. Legjobb úgy, hogy nem tudom, hogy most Kodiról vagy MPD-ről szól, ezt komolyan mondom! Csinálj egy tesztet haverral, aztán ami kijön, azt használod. Elvégre ami tetszik, az a jó, nem?

    Szerinted érdemes USB DAC-al vacakolni? Elvileg ezeken az ASRock lapokon Elna kondik vannak, kicsit jobban odafigyeltek a hangra, akkor már inkább egy Xonar, nem? vagy ha annyira fontos, akkor egy pi1+HiFiBerry DAC zenére Volumio-val. Igaz, akkor bukta a filmekhez, de ott aztán végkép nem jön ki a különbség tudtommal, inkább zenénél, vagy?

    Nagyon érdekel véleményed!

    (#36548) PuMbA

    Ám legyen. Elbeszélünk egymás feje fölött és pont a lényeg veszik el. AMD nem való htpc-nek linux alatt, mindegy, hogy miért (legyen ez AMD, Linux, mindkettő hibája). Itt ez volt a kiindulópont, hogy adott egy htpc hardver kérdés, linuxot akar futtatni, amd konfigot rakott össze. Erre az a válasz, hogy ha linux, akkor nem amd. A többi már nem érdekes. Most tényleg idézzek a Kodi fejlesztőiktől, hogy mit írnak AMD-ről, miért ne amd-t?

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák