Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz pilu85 #8761 üzenetére

    SDS-plus esetén az adapteres gyorstokmány valószínűleg kicsit kóvályogni fog, ezt magam is megtapasztaltam amikor vettem egy SDS+-normál fúró adaptert. Lehet vele fúrni, de nem az igazi. SDS-es szárakkal viszont semmi gondom nincs. Pedig egy Hitachi tokmányt vettem, nem valami vackot. Ezt kalkuláld bele. Sima fúrásra, csavarozásra egy sima ütvefúrót használok. Viszont vésni és betonba vagy gerendába fúrni SDS-el lesz ideális.

    Mindhárom gép ajánlható, főleg az általad linkeltekhez viszonyítva, de azt azért tudni érdemes, hogy az SDS palettán ezek nem a legerősebb gépek! A konrét gép kiválasztásánál már a Te személyes igényeid számítanak, pl. ha főleg véséshez kell, akkor érdemes a nagyobb ütőerővel rendelkezőt venni (ilyen a Bosch és a Hitachi, 2,7J, a Maki 2,4J, ha jól emlékszem).

    Nekem személy szerint egy kék Bosch van, régebbi típus, egy építkezést végig csináltam vele és még mindig teszi a dolgát. A másik kettő esetén személyes tapasztalatom sajnos nincs, de mindkét gyártótól vannak gépeim és még egyikben sem kellett csalódnom, illetve a szakmában és a topikban is jó hírük van.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák