Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz tibor23 #33888 üzenetére

    A Telenor rendszeréhez szinte teljesen feleslegesek a Digi tornyai, és infrastruktúrája, ...
    Ezek részletkérdések, bár fontosak.
    A fő kérdésnek kell először eldőlni. Ebben pedig csak 2 lehetőség van szerintem.
    1. A fúzió, amiről írtam. Ez politikától függetlenül is egy üzletileg racionális döntés.
    2. Nincs fúzió. Ebben az esetben lesz 2 cég (Telenor, DIGI), amelyek versenyhátrányban lesznek a Telekommal és a Vodával szemben.
    2/a (Csak elméletileg vizsgálva.) Tételezzük fel, hogy az önálló DIGI jelentős mennyiségű frekit szerez (szerintem ez kizárt). Ezt csak a többi kárára történhet, sok tyúkszemre rálépve. A DIGI ekkor versenyezhetne a T-V párossal. Viszont ez leértékeli az állam tulajdonrészét a Telenorban. Valamint - bár nem értek hozzá - 4 szolgáltatót nem bír el a felosztható freki mennyiség, csak mindnél a minőség rovására.
    Én nem foglalkoznék a választásokkal, hogy milyen hatása lehet a folyamatokra egy esetleges váltás (ma megjósolhatatlan, hogy mi lesz). A politika csak az idő szempontjából tényező. Ami más területeken is látszik: mindennek minél gyorsabban el kell dőlnie a választásig, cél a biztonsági játék, a kész tények elérése.
    A technikai kérdések pedig megoldhatók utána.

    A Digi mobilt beintegrálni egy másik hálózatba szerintem szinte elképzelhetetlen, ...
    Én fordítva írtam. :K Ha lenne kormányváltás, akkor az is megtörténhetne, mint pl. Romániában, hogy 5G-ről Kína hess. EU-s szinten is lesznek cserék. Nem olyan értéktelen a DIGI svéd 2-4G-s rendszere. :N

Új hozzászólás Aktív témák