Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz radio100jozs #3213 üzenetére

    Nem implementáltuk azt az EU-s előírást, hogy a jelentős piaci erővel bíró szolgáltatók kötelesek költségalapon átadni a hálózatukat a kisebb szolgáltatóknak.

    A különbség az, hogy itt ha egy szolgáltató hálózatát akarod virtuálisként használni, meg kell állapodnod a szolgáltatóval, a szolgáltató pedig vigyázni fog arra, hogy ne járjon rosszul az új "konkurenciával". (Szerk: tehát az infrastruktúra tulajdonosa dönt arról, hogy egyáltalán engedi-e Neked a hálózata használatát, és, ha igen, milyen feltételekkel).

    Az EU többi országában a szolgáltatók közzéteszik a referencia összekapcsolási ajánlataikat, amiket a hatóság jóváhagy (ellenőrzi, hogy csak alátámasztott önköltséget tartalmaznak az árak), majd Te mint virtuális szolgáltató szépen bejelented a mobilszolgáltatónak, hogy akkor te most használni fogod a hálózatát a nyilvánosan meghirdetett feltételek mellett, és semmi beleszólása sincs a Te áraidba, a szolgáltatáscsomagjaidba, az ügyfélköröd kialakításába.

    Ezért - más országoktól eltérően - nem virtuális szolgáltató nálunk a Blue Mobile, csak afféle Telekom viszonteladóként működik, ezért nem tudott olcsó lenni a Tesco Mobile, ezért nem tudott belépni a piacra a Tele2 virtuális szolgáltatóként stb.

    A UPC mobil is erős korlátozásokkal működik - lásd a UPC vezetékes szolgáltatásokhoz való kapcsolódást vagy a 3G-s korlátozást, vagyis nem tud szabadon díjcsomagokat alakítani, hogy elszedje a Voda vevőit.

    A másik védelem pedig, hogy a frekvenciapályázatokon is mindig kizárták az újakat formai okokra hivatkozva (Digi, Tele2) - most végre megkapaszkodhatott a digi egy nagyon pici frekvenciacsomaggal, pedig most hivatalosan is a meglévőknek szánták a csomagokat, de gondolom évek óta készültek, és csináltak olyan pályázatot, amit nem lehetett kizárni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák