Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz kinder93 #10975 üzenetére

    A GSM modul teljesen ki van kapcsolva repülő üzemmódban, gondolom így nem lehet beazonosítani a SIM-et, és ezért nem működik a hívás wifi-n. Viszont ha csak térerő nincs, a GSM modul aktív, és a SIM-et is látja a telefon, vagyis mehet a wifis hívás.

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • snowdog

    veterán

    válasz kinder93 #10975 üzenetére

    Megkövetek mindenkit, akivel a repülő mód miatt vitába szálltam. :R

    Ez a repülő mód ugyanis már nem az a repülő mód, amiről én írtam.

    Itt az oka. [link]

    "Néhány évvel ezelőtt általános gyakorlat volt az utasszállító repülőgépeken kikapcsoltatni a mobiltelefonokat, elvágva az út közbeni kommunikáció lehetőségét. Ez azonban változóban van: már egyre több légi járaton fedélzeti wifi működik, amire az utasok is csatlakozhatnak.
    Több mint húsz évig, egészen a 2010-es évek elejéig szabály volt minden utasszállító repülőgépen, hogy az elektromos eszközöket kötelezően ki kell kapcsolni. Elsősorban azért, hogy ezek adatforgalma nehogy zavart okozzon a gép műszereinek működésében és a pilóták kommunikációjában."

    Sőt tovább megyek, tulajdonképpen ma már semmi értelme a repülő módnak. [link]

    "Engedélyezték az okostelefonok, tabletek és más készülékek használatát az utasszállítókon a repülés teljes időtartama alatt, közölte az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA). A határozatnak köszönhetően a légitársaságok megkezdhetik wifi és egyéb vezetéknélküli szolgáltatások nyújtását a repülőgépeken. Az utasok 3G és 4G mobilinternetet is használhatnak, hogy szörföljenek a neten, vagy e-mailt küldjenek, amint a repülőgép elérte a háromezer méteres magasságot."

    Innen már csak egy kis ugrás, hogy a háromezer méter alatti tiltást is feloldják.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz kinder93 #10975 üzenetére

    Működik így a VoWIFI, hogy repülős mód aktív, de a WiFi-t visszakapcsolod. 1+6T-vel próbáltam, tudtam hívni.

    thomas77: látom más megelőzött :)

    Amúgy komolyabb repülő járatokon van a fedélzeten WiFi internetezési lehetőség. Ezért lehet visszakapcsolni a WiFi-t repülős módban.
    Ahogyan a BT headset-ekhez is tudnia kell valahogy kapcsolódnia a telefonnak, ha zenét hallgatnál / videót néznél repülés közben.
    Tény, hogy ez így már eléggé kifordítása a repülős módnak, de ez egy másik történet.

    Mod: áh, snowdog megelőzött ebben is. Ez van ha lineárisan olvasom a fórumot. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák