Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz OBrien #8250 üzenetére

    Mi a bajod a PPPoE-vel?

    Először is felejtsd el azt a szót, hogy "betárcsázás". Helyette inkább az azonosítás szót használnám, hiszen valahogy a központ felé azonosítanod kell magad, hogy igenis te vagy az, aki fizeti a számlát. A kábelmodemes cégek MAC alapján azonosítanak, itt meg név+jelszó van, ennyi. Ekkora sávszélességet gondolom úgy sem egy gépen fogsz kihasználni, akkor meg úgy is veszel egy routert, egyszer beállítod és kész, folyamatosan van neted.

    Én székesfehérvári vagyok, itt maximálisan megbízható a szolgáltatás, a nap minden szakában megvan a 40/20 mbit (nekem ennyi jár "csak") - még kicsivel több is. Másfél év alatt egyszer volt fél órás net kimaradás valamikor hajnali 2 és 3 között karbantartás miatt, amit írtak is a honlapjukon.

    Kérdésedre is válaszolok: ahol te laksz, ott üvegszál megy be a házba, van egy központ és onnan a lakásokba megy UTP-n a jel, és igen, PPPoE (Point-to-Point Protocol over Ethernet).

  • zka67

    őstag

    válasz OBrien #8253 üzenetére

    Nem vettem sértésnek, hanem inkább az tűnt ki a mondatodból, hogy a PPPoE-t egy őskori technológiának tartod.

    Az ügyfélszolgálatról pedig annyit, hogy telefonon semmit ne próbálj elintézni. Csak személyesen. Esetleg ha netán nem megy a net vagy a telefon, annyit érdemes telefonon kérni, hogy nézzék meg a házban levő központ állapotát és ha szükséges indítsák újra. Nekem eddig egyszer kellett ezt kérnem a telefon miatt.

    Jut eszembe, a telefon: érdemes azt is beköttetned, mert egy csomó ingyenes percet adnak helyi hívásban, a percdíjuk is kurva olcsó lett: 3,75 Ft bruttó az egész országban és a mobil percdíja is "csak" 25 Ft. Én itthonról mobilt is ezen hívok, mégiscsak olcsóbb mint a 41 Ft, és másodperc alapú a számlázás. Ha esetleg olyat csinál a telefon, hogy nem ad tárcsahangot, akkor érdemes saját magad felhívni mobilról, hagyod kettőt kicsörögni a telefont és aztán ismét lesz benne vonal. Nem tudom miért csinálja ezt néha, ez van.

Új hozzászólás Aktív témák