Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz Varszegig #69119 üzenetére

    igazából a vicces az, hogy ezek szerint a telefonos, a személyes és az emailes ügyfélszolgálat nem ugyanabból a rendszerből dolgozik. telefonos elsőre azt mondta, hogy ő is azt látja a listában, amit én neten, írjak levelet vagy menjek személyesen. írtam levelet, majd amikor nem jött válasz, mentünk személyesen. ők kiküldtek valakiket megnézni a valós helyzetet, fél órán belül mondták hogy tényleg köthető, pár nap múlva felkerül a cím a listába. 3 nap alatt felkerült (csak az igényelt házszám, többieknek az utcában nem jár :D ), jöttek kötni, majd jött ez a levél...
    és persze anyósék kértek két boxot, mert az idióta üzletkötő rábeszélte őket... de azt se hozták magukkal, szóval azt még bizniszelni kell velük, hogy már nem is kell, inkább két ci+ legyen... vicc.

    ha valakit érdekel: bejön az oszlopról a feszítőszálas optikai kábel, alapból mondták hogy 1-2 méter pluszt hagynak az üvegszálon, de mondtam, hogy nyugodtan maradhat az a plusz 4-5 méter, szekrény mögött elfér, ők meg úgyse tudnak mit kezdeni egy megmaradt háromméteres darabbal. optika végén ftth receiver, abból kijön koaxon a tévé (majd igény szerint szétosztva), majd egy szintén optikai 1-2 méteres pigtail, azon az ont. utóbbi telefonnal mérve wifin tud vagy 40 megabitet, és egy vezetékes portja van használható, így hamar áttetetem bridge módba, csak még viszek egy routert.
    esetünkben az oszlop és a ház között volt már egy régi koax, azzal húzták át az új kábelt. az emeleten van egy műholdvevő és egy tévé közel az ont-hez, meg még egy a földszinten. rugalmasak voltak, nem akartam hogy födémet fúrjanak, így a műholdvevőről lekötött két kábel kapott új csatlakozókat meg toldót, azzal vitték le a tévét a földszintre. a régi koaxot az oszloptól meg elvitték magukkal, meg egyébként is teljesen civilizáltan dolgoztak. erdélyi srácok voltak egyébként, csak egyikük tudott magyarul, ő viszont beszélt angolul :)

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák