Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz viktorhu #64620 üzenetére

    Én is azért kérdeztem, hogy mi köze a CGN-nek a weboldal eléréséhez, de aztán leesett, hogy a weboldal volt otthon, és az került CGN mögé, a kolléga meg távolról nem tudta emiatt elérni.

    (#64619) ubyegon2:
    ha valaki előfizet a netszolgáltatásra, egy csomó dolgot úgy vesz, hogy azok akkor működni fognak nála
    Hát talán le kellene szokni erről a hülyeségről, sehol nem mondják/írják, hogy jár mindenkinek a publikus IP.
    Nem véletlenül vannak olyan szolgáltatások (VPS, stb), amik erre valók. Én is baromi sokszor lépek fel otthoni hálóra 1-2 cuccért (nem hurcolászok folyton mindent magammal), de pontosan tudom, hogy ha bekerülök CGN mögé, akkor pontosan tudom, hogy nem rinyálhatok, csak kérem vissza. És hidd el, amíg erre van lehetőség, engem nem fog visszatartani ügyintéző :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz viktorhu #64620 üzenetére

    Nem esett ki a net, épp ez a gond, hogy a legtöbb weboldal bejött, szerintem eddig sem írtam mást. Nem tudtam mi lehet a gond, sokan a TSL handshake-et említették, hogy az okozza az általam leírt gondot. Az elején nekem fogalmam sem volt, mi az oka, hogy nem érek el pár oldalt, kizárólag egy még systemd előtti oprendszerrel.

    Mindegy, visszakaptam a publikus IP-t és ugyanúgy elérhetővé váltak az oldalak. Ez van.
    Elmagyarázták nekem hozzáértők amúgy, miért a NAT-olás okozza a problémámat, de már nem nagyon emlékszem, elég szakmai volt az nekem......

    (#64621) Geth
    ;]
    Nincs semmilyen weboldalam, szerintem elég egyszerűen írtam le, hogy pár óra távmunkát végeztem akkor, mikor ez az anomália volt. A távelérést csak példaként írtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák