Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ragesz

    csendes tag

    válasz unravel #17667 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek a segítséget.

    Valami nem lehet rendben nálam, mert mindenféle anomáliák lépnek fel. Van úgy, hogy az USB-s tunert másik gépbe rakva, majd újra vissza az eredetibe, semmi adás nincs (de EPG adat igen). Ekkor az segít, ha szétszedem az USB sticket, kettéválasztom a benne lévő két panelt (nyákot), majd összerakom, jól összenyomom, és működik minden.

    Csatornakeresés: kitöröltem a korábbiakat, és a keresés után csak a közszolgálatiakat látta. Ma vagy az 5. scan után nem pipáltam be a csatornanevek frissítése opciót, és így már lát 22 csatornát, köztük az újakat (super tv2, digi csatornák), de a régieket nem látja (rtl klub, viasat...) Gondolom, ha be van pipálva az update channel list, akkor újakat nem vesz fel, csak a régieket frissíti. Szerencsére a okrábbi csatornalistát mentettem, így megvannak azok is. De azt nem értem, hogy egy tök üres csatornalistába miért nem tudja betenni az összes létező csatornát kereséskor (eleve kereséskor nem lát, csak 22 csatornát...)

    Jelszint: amelyik csatornánál 85% feletti, nincs probléma, de sok csatornánál csak 82% körüli, ezek szaggatnak, nézhetetlenek. Egyébként miért van az, ha beiktatok egy coax splittert, akkor minden csatorna szaggat, mindegyik jelszintje 80% alá csökken? Van erre megoldás, úgy kettéosztani a kábelt, hogy megmaradjon az eredeti jelszint minőség? Régi analóg tv-knél minimális minőségromlás éppen észlelhető volt, de egyébként jó kép volt splitterrel is.

    Üdv

Új hozzászólás Aktív témák