Új hozzászólás Aktív témák

  • Heffi

    őstag

    Kezdem nem érteni a dokgokat (no nem mindha eddig...).

    Letöltöttem az első hozzászólásból a DVI és DP drivereket. Hogy meg tudjam különböztetni a már korábban telepítettektől, még bele is szerkesztettem a nevükbe a DVI és DP rövídítést. Először a DVI verziót rendeltem a monitorhoz, majd megnéztem a PS-el a valós frekvenciákat, eredmény: hajszálra megegyeztek a korábbi hozzászólásaimban linkeltekkel, azaz a 72= 74,481; 75= 75,353. Ez elég gyanús.
    Ezek után még a DP-s variációt is kipróbáltam, ez annyit változtatott a dolgokon, hogy 75Hz-n nincs kép a szokásos hibaüzenettel, 72 Hz-n van amit a PS szintén 74,481-s értéknek észlel.
    Visszatettem a DVI változatot.

    A monitor OSD-n viszont @72 vagy @75 Hz jelenik meg, attól függően, hogy melyik üzemmódot választom ki. Nem hinném, hogy az OSD a "valós" 74 Hz feletti értéket 72-re kerekítené.

    Videókártya Catalyst-ot frissítettem, PS-t újratelepítettem, mégsincs változás.

    Amit egyáltalán észreveszek, az a kép "beremegése", amikor elindítok egy filmet, de ez sem mindegyik felbontásnál csinálja. Ha visszarakom 60 Hz-re, az is megszűnik.

    Ötlet? Lehet hogy a PowerStrip nem tökéletes?

Új hozzászólás Aktív témák