Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tillu

    tag

    válasz Raymond #309 üzenetére

    énn ezzel egy kicsit vitatkoznék...

    A sarok nem mindíg jó hely egy mélynyomónak. Mivel a 750-es mélye eléggé letisztult, a sarkok mélyhatása csak ront rajta, magyarán előfordulhat, hogy grízes lesz a hangja. Olyan hangokat ''szed'' össze, ami nincs is...
    DE: nagyban függ a szoba egyéb akusztikájától. Tehát: próbálgasd, ahol neked tetszik oda tedd, feltéve, hogy ott is maradhat...
    Nekem pl. az oldal fal mellett van, egészséges kompromisszumként. Itt egy kicsit puffog még, de mégsem lehet a szoba közepén... Pedig ott mennyivel definiáltabban szól..

    Tillu

  • Tillu

    tag

    válasz fatboy89512 #372 üzenetére

    Szerintem értelmesebb, ha egy passzív hanfalrendszert választasz, ebben ugyanis már van erősítő....
    olyan 100K körül, már vannak jól hangzó rendszerek.

    Tillu

  • Tillu

    tag

    válasz TESCO-Zsömle #374 üzenetére

    ide szúrnám a véleményemet régebbről, összehasonlítva egy Z5500-assal:



    Gyerekek!

    No, pár oldallal ezelőtt írtam a Z-5500-asról. Ott leírtam a körülményeket,meg hogy milyen zenére, filmre használom.
    Akkor az volt a véleményem, hogy – bár jól szól -, de nem kellene. Azóta egy kedves topic társunk használja, nagy megelégedéssel.
    Sokat filóztam végül, hogy milyen rendszerbe áldozzak. Legvégül meggyőztem magam, hogy S750-est vennék.
    Pedig elég nagy ellenérzésem volt, hiszen valami „rendes” 5,1-es rendszert szerettem volna.
    Na, mindegy az élet úgy hozta, hogy sikerült bekérnem magam újfent a europarkos hifi-s részlegbe. Mivel úgy gondoltam, hogy olyan 100 körül áldoznék az ügyre ezért meghallgattam olyan rendszereket, amik ennyibe kerülnek. Ebben természetesen az erősítő ára is benne volt. 3 hangfalat hallgattam meg, 2 olyanvolt amire ránézésre sem néztem ki semmit. Ezek, bár típust nem tudok, ezek voltak: Magnat rendszer, jamo, és…még valami, de ez nem jut az eszembe…
    Mit mondjak, egyik sem tetszett. Zenére kétségtelen jobb volt mint a z5500, de talán csak azért, mert a hanszínszabályzóval lehetett egy kicsit segíteni a hangzáson. Na, mindegy nem voltam lenyűgözve egyáltalán.
    Aztán szintén az élet úgy hozta, hogy egyik partnerünket sikerült rábeszélnek egy S750-re. Itt a munkahelyemen kipróbáltam, úgy 2-3 órán keresztül…
    Mostmár ilyenem van otthon (azóta kenyér/víz).
    Na, a rizsa után az érdemi rész:
    Nem tudok egyet érteni azokkal, akik a design-raa gyúrnak. Nem ronda ez a renszer, nekem egyébként jobban bejön, mint a logi cyberes design-ja. A mélynyomó jóval kisebb, de minőségibb érzetet nyújt. A szat-ok kellően nehezek.
    Zene: Dead Can Dance, Tátrai Band: New York albuma, Cotton Club Singers: Vokálpatrióták,, Propellerheads, nem tudom mi.
    Ami egyből feltűnt, hogy sokkal zeneibb az egész hangzás. Kizárólag sztereóben hallgattam a cuccot, de nagyon szép teret ad így, kellemesen zengenek a magasak, a közép kitartása erősebb, mint a Z5500-nál. Sajnos itt is érzékelhető egy kis lyuk a mély, illetve a szat-ok közt, de mélyebben, és kévésbé tág,mint a logi-nál. A mélyek 20, vagy 25 cm mélynyomó ide, vagy oda, SZEBBEN szólnak, mint a Loginál. Pedig az nagyon jó helyre tette a mércét. Amiben más, az az, hogy definiáltabban, szól, nem durmog, hanem zeng. Nekem ez jobban tetszik, mint a logi mélye, ami talán mélyebbre megy, de az annak a rovására megy/mehet, hogy a közép mély hangok elvesznek. Tweeter ide, vagy oda, KELL. Igaz, hogy magashang kiemelés van a s750-ben (és ez nagyon jól jönne a logi esetben is…), de e nélkül is szebben, tisztábban szólnak a magasak. Az egész hangzásvilága sterilebb., de jobb is. Egy kicsit kemény, de még élvezhető. Ez talán a szatok anyaga miatt van így, egy fa anyagúban jobban szólna. A cucc hangerejét nem tudtam igazándiból kipróbálni. Lakótelep ez, kérem… De azt gondolom, hogy nem lenne semmi baj vele. A falat biztosan nem üti ki, de nagyon ott lenne. Én azt mondom, hogy egy 25-30 négyzetméteres szobát kellemesen hangosít, de e fölött is használható lehet, bár itt azért a szoba karakterisztikáját is figyelembe kell venni. Nemhiába, akkora teret már nagyon be kell hangosítani a jó eredményhez. De – sok munkával - ez is megoldható. A szufla megvan benne. Aki a nagyobb hangerőt kedveli, az pedig vegyen valami 200W-os erősítőtt 400W-os hanfallal… Nem fog szebben szólni, csak hangosabban.
    Summárum: Jó cucc ez, de nem tökéletes. Nekem már megfelel, azért mert ennyiből nehéz lenne jobbat kihozni.
    Megtartom, és ha egyszer hülyére keresem magam és elköltözöm a lakótelepről, akkor veszek egy profibb cuccot, sokszázezerért. Addig marad ez.
    t.

    Tillu

    De, hogy a kérdésedre válaszoljak:
    1: nekem igen, de ízlések és pofonok, ugye...
    2, nem, de mihez képest? Egy biztos: rendesen össze van rakva...
    3, nem feltétlenül, de jobban tudod konfigurálni a hangzást (bár soxszor értelmetlen)
    4, igen, de itt nem a hangerőre gondolok, hanem a hang tisztaságára. Ne keverjük, kérem! a hangminőségnek egyik eleme az, hogy hogyan zengenek ki egyes hangok. ez a hangszórótől és a hozzá kapcsolt erősítőtől függ (többnyire) A hangerő nagyon megvan, de többre tartom a minőséget!
    5, sztem jó az a hangkari, de nem mai darab...
    6, nem tudom, ritkán használom PC-ről, inkább a technics-el hatom analógon, dekóderrel.
    7, nem.

    Tillu

  • Tillu

    tag

    válasz xcbiker #376 üzenetére

    én is erre vágyom, de sajna ahová költözünk nem lesz jobb a helyzet, legfeljebb célirányosan rendezem be a szobát...

    Tillu

  • Tillu

    tag

    válasz tejfel #397 üzenetére

    Nem hiszem. Nagyker. ár jelenleg 74-75 eFt között van, nettó...
    Szerintem, ikkább drágább lesz.

    Tillu

Új hozzászólás Aktív témák