Aktív témák

  • aqwsderf

    tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Van egy 3 Ghz-es drága Prescottom és tuningolni szeretném, amíg nem lesz 60 fokos a procim, mert alapjáraton 50 átlag, szóval talán belefér egy 3.2, de akkor meg már minek, na mindegy....

    Szóval a gond az, hogy nem tudtam, úgy beállítani a gépet a BIOS-ban, hogy a FSB emelkedjen, de a DDR (2x256 400Mhz DDR dual) memóriáim Clockja ne növekedjen. Az FSB fölött láttam egy ilyet: DDR Frequency (Mhz) : Auto-n volt.
    Na gondoltam biztos ha beállítom a 400-at akkor alúl a DDR Clocknál is 400-at mutat majd. de nem...:O tehát ott vannak érzésem szerintem fix értékek, plussz az AUTO ami az FSB-ből számolja ki a memória órajelét...namost beállítom a 400-at, de lent a DDR Clocknál még mindig 420 Mhz...(mert emeltem az FSB)t de ha 333 Mhz-re állítom, akkor 350 lent.. szóval érdekes...hogy tudnám megcsinálni, hogy nem dinamikusan növekedjen ez is???

    Jahh...ha a mondjuk úgy állítom be, hogy automatikus számolja ki a memória az FSB-ből a feszültséget, de mondjuk a nem túl márkás memóriáim ezt nem bírják akkor megdöglenek, vagy csak megállnak??? nem akarom elcseszni őket, ezért szeretnék nekik beállítani egy fix MHZ-et....

    Előre is kösz a segítséget!!!

    amúgy ott a BIOSban volt valami DOT Range meg DOT Mode ez mire jó??? Mert volt a mód között ilyen, hogy CPU only, ami első hallásra nagyon tetszetős, de nem tudtam vele semmi érdemlegeset művelni.

    MSI 865PE Neo2-P, Intel Pentium 3Ghz 800Mhz 1MB, Zalman CNPS7000A-AlCu cooler, 2x 256MB 400Mhz DDRAM [dual], Club3D GeForce 6600GT AGP, Seagate 80GB 7200 RPM IDE-HDD, Samsung SP2004C 200GB 7200RPM SATA-HDD

  • Torry

    addikt

    válasz aqwsderf #1 üzenetére

    3000mhz mire nem elég?

    Ez az 50fok terhelve van?

  • Asusfan

    senior tag

    válasz aqwsderf #1 üzenetére

    Röviden.Tuningnál feszemeléssel feljebb.Memóriát pedíg egy bizonyos leosztással pl 250fsbt 1/1be nem fogja venni tehát itt vagy ahol már nem megy szinkronban ott 5/4re kell állítani a szorzót.
    DOT asszem MSI nél vmi autotunnig vagymi, azt kikapcs azonnal:D
    Részletesebben kell segítsgé szólj:))
    Egyébként.201fsb szinkron az 402es ram 205 ös fsb szinkron az 410es ram 210 es fsb az 420as ram .240es fsb viszont 5/4be aza 240/5*4 az 384es ram.Kapis?.Namost a ramoknál is emelhetsz feszt ,viszont Prescottnál 1,6V fölé ne menj:)3Gigás prescottnál meg ugye 15 ös szorzó van 200as fsb.Szóval 250es fsb már 3,75 giga ami duurva:D
    Mellesleg AGP/PCIt tuningnál tedd FIX-re.

Aktív témák