Új hozzászólás Aktív témák

  • suomalainen

    tag

    válasz tusi_ #4103 üzenetére

    Háttér-információ: az önkormányzatok egy részénél most leválik pár kolega és kormányablak lesz vagy mi, külön internetkapcsolattal. Mostanában ez a folyamat zajlik, kihelyeznek egy modemet, egy routert, de ez nálunk még nem ment végbe teljesen.
    A story röviden: Áthívtak ma a polgármesteri hivatalba, mondván, hogy két informatikus nem tud portot nyitni. Átmentem, az volt a lényeg, hogy fel akartak tenni egy leltár programot, ami egy xy porton kommunikál és ehhez kellett volna kiosztani a routerban (nem cisco) a portot. Ez ment is, leléptek, erre kérdezem Katika nénit, hogy "csókolom, miért kellett a hivatal jelenlegi hálózatát használni, amikor elvileg lesz egy külön netkapcsolat." Erre ő: "Jajj, lelkem, nem tudom, de a múlt héten már idehoztak valami berregőt a hátam mögé, de még nincs kész, azt mondták" Odanézek, hogy az mi, erre látom, hogy kihelyeztek egy 2901-es Cisco routert...Erre én "EZT HELYEZTÉK KI?!" "Ennek az ára legjobb tudomásom szerint több száz ropi."
    Kati néni arca:
    [link]
    "Hát, akkor a kávémat nem teszem rá..."

    Nagyon időm nem volt megnézni, de nem volt rajta wan interface. Ekkor vetődött fel bennem a kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák