Új hozzászólás Aktív témák

  • rozso3

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megrendeltem a napokban egy új gépet játékra az alábbi fontosabb paraméterekkel:
    -ASUS TUF GAMING B550-PLUS
    -AMD Ryzen 5 3600X 3.80GHz AM4 BOX
    -GIGABYTE GV-N166SGAMING OC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Gaming OC PCIE
    -HyperX 16GB Fury DDR4 3600MHz CL17 KIT HX436C17FB3K2/16

    Új monitort is fogok venni és eddig csak egy FHD-s felbontásúban gondolkodtam, de ma ráakadtam az alábbi monitorra:
    AOC CQ32G1 (VA panel 2560 x 1440 (WQHD) felbontással, 144 Hz, 1 ms válaszidő és FreeSync az ára csak 105k.
    Nagyon megtetszett és megvenném de nem tudom, hogy a fenti GPU ki tudja e hajtani a WQHD felbontást játék során úgy hogy élvezhető maradjon a játék.
    A fiam szokott játszani Fortnite és Apex-et főleg.
    Esetleg a játékban lehet olyan beállítást használni ami egy kicsit rosszabb minőséget eredményez de mondjuk így nem fog szaggatni a kép és elmehet mégis WQHD-n.
    Én nem szoktam játszani és nem is értek hozzá így elnézését a konyhanyelvi megfogalmazásért.
    Én viszont néznék rajta filmet és akkor viszont lehet, hogy jól jön a nagyobb felbontás.
    Még folyamatban van a rendelés és nincs összerakva a gép ezért esetleg tudnék még a GPU-n változtatni, ha azt mondjátok, hogy mindenképpen erősebb GPU kéne.

    A másik kérdésem az, hogy ez a monitor tudja a FreeSync-et de az emlékeim szerint ahoz AMD-s GPU kell, viszont ma azt olvastam, hogy az újabb NVIDIA-s kártyák is támogatják már. Igaz ez és ha igen akkor a fenti kártya vajon ilyen?

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák