Új hozzászólás Aktív témák

  • GrandeP

    őstag

    válasz Varoz #30135 üzenetére

    Vissza olvastam.... továbbra is nálad a hiba...

    Akkor most vegyük lépésről lépésre, mert látom nagyon a szívedbe hatoltam...

    Tehát adott az a fogalom h OEM..

    OEM= Original Equipment Manufacturer

    A legtöbbek által használt licenszelési mód az, amikor az új géppel együtt (arra előre telepítve) megvesszük a Windows-t, Office-t, …
    És általában ez a legolcsóbb is.
    Csak nem jó mindenre,
    és van néhány buktató, amibe belefuthatunk ezzel kapcsolatban.

    Ebben a konstrukcióban a licensz egy adott hardverhez kötődik, attól a továbbiakban el nem választható.

    A jogtisztaságot egy hologrammos matrica (COA-Certificate of Authority, azaz “Eredetiséget igazoló tanusítvány”) biztosítja, amit rá kell ragasztani a hardverre, amihez ez a licensz a továbbiakban kötődni fog. Más módon ez a licenc a Microsoft rendszereiben nem is kerül regisztrálásra.

    A szoftver a megvásárlás pillanatában hozzákötődik az adott hardverhez. Attól többé legálisan nem is elválasztható.

    FONTOS! Az elválaszthatatlanság mind jogi, mind számviteli szempontból megvan. A szoftver innentől a hardverrel együtt kerül a könyvekbe és azzal együtt amortizálódik. (Érdekesség, hogy a nem megfelelő kezeléssel így adózási bírságra lehet számítani.)

    Az elválaszthatatlanság azt is jelenti, hogy ha az adott hardver megsemmisül, vagy akár csak megjavíthatatlanul meghibásodik, akkor az adott licensz is megsemmisül. (Az új gépre, cseregépre is meg kell venni a licenszt.)

    A szoftverből alapértelmezésben csak a megvásárolt verzió (se újabb, se korábbi) installálható, csak a meghatározott nyelven.
    A szoftverhez a vevő (felhasználó) telepítőkészletet sem kap, azt elvileg csak viszonteladó partner telepítheti.

    Tehát ha ezt eldöntötted h ez kell-e neked, vagy inkább egy korlátlan...

    Akkor ugye mehetünk tovább..

    Office 2007 verziói....

    Office Basic 2007

    Word, Excel, Outlook

    Office Standard 2007

    Word, Excel,Outlook, PowerPoint

    Office Small Business 2007

    Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher, Business Contact Manager

    Office Professional 2007

    Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher, Business Contact Manager, Access

    Office Professional Plus 2007

    Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher, Access, InfoPath, Communicator

    Office Enterprise 2007

    Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher, Access, InfoPath, OneNote, Groove

    Office 2007 Otthoni és iskolai verzió

    Word, Excel, PowerPoint, OneNote

    Ha eldöntötted h ebból melyik kell neked, akkor ugye meg van az h X típus OEM, vagy nem OEM... megveszed és a licence-nek megfelelően telepíted... már ha van hozzá jogosultságod....

    Ennél egyszerűbben már télleg nem tudom leírni...

    NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Új hozzászólás Aktív témák