Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tbs

    addikt

    válasz trialboj #9344 üzenetére

    MINDEN raw képben benne van egy preview jépeg, amit a váz raw-előhívó beállításaival dolgoz ki a gép. A hátsó képernyőn CSAK ezt a preview jépeget látod. Nem a raw képet. Néhány képmegjelenítő is elég "okos" ahhoz, hogy felfedezze a raw fájlstreamben a jépeg adatblokkokat - ekkor ő is csak a preview jépeget fogja megmutatni, és nem fog félperces jóminőségű demozaikba kezdeni. ;)

  • omani

    tag

    válasz trialboj #9344 üzenetére

    A raw-ra úgy tekints, mint az analóg fotózásban a nyers filmre, amit elő kell hívni. A kép amit kinyomtatsz vagy feltöltesz az internetre, sosem raw, hanem az abból konvertált jpg/tiff stb.

    Ha LR-ben módosítasz a beállításokkon, akkor ez a Canon által használt raw formátumnál nem a file-ba mentődik, hanem az LR saját katalógusába. Van olyan raw formátum (dng), ami támogatja nem nyers adatok tárolását is.

    Az LR-ben az a jó, hogy un. "nem romboló" (nem tudom hogy kéne jobban magyarrra fordítani) képkezelő eszköz, azaz bármit csinálsz a színekkel, vágással, expo értékekkel, az az eredeti nyers képet nem befolyásolja, bármikor vissza tudsz állni egy reset megnyomásával a kiinduló állapotra, vagy lépkedni a köztes állapotokon a "develop" ablak bal oldalán lévő "history" részen.

    Ha kész vagy a beállításokkal, akkor export-al tudsz belőle olyan formátumot előállítani amilyenre szükséged van a továbbiakoz (nyomtatás, web, stb).

    Abban nem vagyok biztos miért jelenik meg a kontrasztos kép nálad egy pillanatra, lehet amiatt mert hogy az LR beolvassa a raw mellé lőtt jpg-t (általában ezt stackben kezeli), vagy amiatt mert a Sony raw formátuma közelebb áll a dng-hez mint az általam ismert Canon raw, de ez csak találgatás biztos lesz aki jobban képben van Sony ügyben.

    szerk - tbs,

    ez hasznos info volt, nem tudtam. :R

    "File contents - An image thumbnail
    - Optionally a reduced-size image in JPEG format, which can be used for a quick and less computing-intensive preview."

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

  • *Ropi*

    félisten

    válasz trialboj #9344 üzenetére

    "Azt írtad, hogy a creative style nincs hatással a raw képre, pedig ez előbb egyszerre készítettem raw jpgt és mindkét képen megvolt ez a túlzott színhatás. Miután berakom Lrbe, még mindig megvan a kis ikonokon. Viszont mikor rákattintok 1 mpre megjelenik az erős kontrasztos kép, s utána lebutítja a színeket."

    Ez azért van, mert az LR első lépésben csak a rawba épített jpeg-et olvassa ki gyorsnézeti képnek, majd később egy háttérfolyamatban lekonvertálja magának a rawot gyorsnézetre. Ekkortól látod úgy, hogy "kimosták" a nézőkép színeit, de az a raw valódi kinézete.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák