Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz omani #9343 üzenetére

    Én mindenképp szeretnék továbbra is raw-ban fotózni, és a lightroomot használni.

    Azt írtad, hogy a creative style nincs hatással a raw képre, pedig ez előbb egyszerre készítettem raw jpgt és mindkét képen megvolt ez a túlzott színhatás. Miután berakom Lrbe, még mindig megvan a kis ikonokon. Viszont mikor rákattintok 1 mpre megjelenik az erős kontrasztos kép, s utána lebutítja a színeket. az álltalad ajánlott megoldás ezt próbálja orvosolni? Lightroom-ban lehetőség van kamera specifikus presetek létrehozására (bővebben itt), de ezt elsősorban a színek finomhangolására használják tudomásom szerint.

    (A profik általában épp ezért a "faithful" beállítást használják, mert ilyenkor azt látják az LCD-n ahogy a raw valójában kinéz.) Hát én még amatőrnek sem feltétlen nevezném magam, se a felszerelésemet, Sony a200 a munkaeszköz, és ezen nem hiszem, hogy van ilyen.

    Ha elkészítem ezt a preset-et, és a raw fájlokat piszkálgatás nélkül szeretném kimenteni, akkor ez lesz bármilyen befolyással az eredeti nyers raw anyagra? tehát egyezni fog a kimentett jpg a raw fájlal vagy nem.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák