Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz Sasskent #28391 üzenetére

    Nem értelek: "A GFX 50R szerintem nagyon kedvező árú" vs: "Először vettek egy jó drága analóg tükörreflexes gépet: 500000ért..."
    A GFX kb annyiba fáj az "akciós árán", mint az általad említett 3 generáció újkorában, együttvéve - és akkor a lencsékről nem is beszéltünk.
    Ha egy szaki nem tud ennyit kitermelni akár Mo.-gon 20 év alatt, mialatt eljutottunk a filmtől a FF milc-ig, akkor ott nagyon nagy bajok vannak. Sokan mobiltelóra többet költenek ennél az összegnél.

    Az avulás a fejlődés és a használat(!) óhatatlan velejárója. Ha azt szeretnéd, hogy a 2000ben 200eFt-ért vett filmes géped ma 100eFt-ért megvegyék tőled, akkor szted mennyit kérnének egy FF digitálisért újonnan? (Létezne-e egyáltalán FF digi kategória?) Elképesztően sokminden történt az elmúlt 20évben. És igen, fizetnünk kell a fejlesztési költségeket, hogy már nem 24db-os tekercseket fűzünk a manuálfókuszos gépbe, hanem teljes szenzorkiolvasásos UHD videót rögzítünk a filmnél nagyobb dinamikával turbógyors memóriakártyákra. Egyébként még profiként sem kényszerít senki arra, h minden fejlődési lépcsőnél perkálj, simán tolják profi esemény/sajtófotósok is 6-8 éves gépekkel nyugaton is.

    MILC-ek: a képalkotáshoz nincs szükség a tükörre, sőt, útban van/nagy/hangos. Nem mellesleg csereobis fronton a MILC-ekben jelent meg először a használható videó. Valóban divat is, de ez a jövő.

    "És aki elfogadja, annak semmit nem tud ajánlani a Nikon. Csak a Fuji jelent meg jó MILC géppel a vásáron." - nem vittek ki z6-ot, ami FF+ ibis-es váz létére kb annyiba kerül, mint az APSC x-t3?

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz Sasskent #28391 üzenetére

    "A GFX 50R szerintem nagyon kedvező árú. Értelmetlenné teszi a két neves gyártó teljes mai gépparkját"

    Egyszer majd kérdezz meg egy hírügynökségi fotóst, hogy odaadná-e érte a D5 vagy 1DX alapú rendszerét. Gyanítom, hogy nem. De beszélhetünk a természetfotósokról is, akik nagy teleobjektíveket használnak.
    Elhiszem, hogy a te szempontrendszered szerint az a gép a befutó, de ez édeskevés ahhoz, hogy ilyen kijelentést lehessen tenni.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • tirszin

    senior tag

    válasz Sasskent #28391 üzenetére

    Mit értesz az alatt, hogy elavul a fél milliós f.gép?
    Sztem attól függ inkább, mire használod. Én leginkább sport és riport jellegű munkákat fotózok, és a mai napig meg tudom vele oldani, sőt szeretem a Canon 1D mk3, 10Mpx-es vázát. Szóval nekem annyira nem avult el. Pedig már jóval több mint 10 éves.

    [ Szerkesztve ]

    Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

Új hozzászólás Aktív témák