Új hozzászólás Aktív témák

  • thomasrc

    tag

    Sziasztok,

    Nem tudom, hogy ez a témához tartozik-e, de fotónyomtatással kapcsolatosan lenne pár kérdésem.

    Tegyük fel, hogy szeretnék itthon kinyomtatni fotókat egy Canon PIXMA G2400 nyomtatóval. Tudom, hogy nem kifejezetten fotónyomtató, de nem is várok el tőle labor minőségű képeket. Amit nem teljesen értek, hogy hogyan kell színhelyesen kinyomtatni a képeket? A monitorom az kalibrálva van (D65 white point), de a nyomtatóhoz nem találok ICC profilt (a windows alapból egy Canon IJ Color Printer Profile 2005 nevezetű ICM profilt rendelt hozzá), meg egyébként is adott papírtípushoz is passzoló ICC profil kellene, vagy rosszul tudom? Adobe Lightroom-ból nyomtathatok közvetlenül vagy erre külön szoftvert kellene használni?

    A másik kérdésem, hogy ha fotólaborba küldöm kinyomtatni a képeket, akkor ott biztosítja valami, hogy ugyanazt a képet fogom megkapni, mint amit a monitoron is látok? Ha nyers .CR2 fájlokat küldök a labornak mellékelt .XMP-vel, akkor azzal tudnak valamit kezdeni vagy inkább küldjem el JPEG-ben, esetleg konvertáljam át valami mássá, pl. DNG-re?

    Köszi a válaszokat előre is! :R

Új hozzászólás Aktív témák