Új hozzászólás Aktív témák

  • generatoros

    tag

    válasz Z0mbi #50731 üzenetére

    Megszólal bennem a tanítói véna. Köszönöm, hogy javítottál. Kérlek legyenek ékezetek is. Nem lesz az annyira nehéz. 15 év külhonban az nem olyan sok és aki ilyen szép és ahogy mondtam értékes dolgokat (asztal a régmúltból sajátos értelmezésben) tud készíteni sok sok idő ráfordítással annak nem lesz nehéz visszaállni az itthon hasznát magyar nyelvű kommunikációra, akkor sem ha kicsit tovább tart begépelni , ide a fórumba mindenki által érthetővé téve a mondani valót. Valamikor képesítés nélkül vettem részt a fiatalok oktatásában és munka mellett végeztem a főiskolát, majd az ELTE nekünk képesítés nélküli üzemmérnököknek szervezett 2 szemeszteres pedagógia szakát elvégezve kaptunk mérnök -tanári oklevelet. Tudod ez is a szocializmus vívmánya volt. Mérnök is voltam ( üzemmérnök) és tanár is, ez ugyan az volt mint amikor ipari tanuló iskolát végzetteknek ( 1 év alatt érettségi) szerveztek egyetemi felvételt.Ez a mai fiataloknak történelem és nem is nagyon tudnak róla, ez el van felejtve, talán nem is baj. A lényeg az, hogy voltunk páran akik felnőttünk, megértünk a feladatra.Ezt azokból a felém irányuló szeretetből merem kimondani amelyeket átéltem a szeretett kölkek részéről , akik sok esetben alig pár évvel voltak fiatalabbak. A szeretett szakmámnak voltak olyan részei, amiket soha nem tudtam volna elmagyarázni a magyar nyelv ismerete nélkül, még akkor sem, amikor a német nyelven írt szakkönyvekből is okosodnom kellett volna.Most amikor a kedvelt és szeretett asztalos szakmával kapcsolatos dolgokról olvasok, akkor látom azokat az írásokat amik általában angol nyelven íródnak és talán etalonnak is tekinthetnénk, de ez csak azért van mert ezen a nyelvterületen még becsülik az ősi mesterségeket, nálunk csak kevesen vagyunk akik még nem felejtjük apáink nagyapáink munkáját aminek a hozadékaként mi is felnevelkedhettünk.Örömteli , hogy Árvai Zoli szekrényes videója 100.000 -es nézettségnek örvend. drukkolok neked, hogy a két fiókos asztalod is legyen népszerű, ha a jutyubra is felteszed.

Új hozzászólás Aktív témák