Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz kissdani #10602 üzenetére

    Ez egy érdekes probléma. Az elméleti maximum biztos több mint 25-30 eszköz. De az is igaz, hogy ez a router már régi, és túl nagy terhelést valószínűleg nem bír. Viszont hiába iktatsz be access pointokat, ha nem a wifi kiszolgálás a baja, hanem mondjuk egyszerűen nem tud már ennyi eszközt kiszolgálni, megroute-olni, akkor az AP-k nem fognak segíteni. Ugyanis azok csak kvázi kiterjesztik a hálózatot a levegőben, de amúgy a teljes forgalomnak WAN irányban át kell mennie a routeren. És DHCP-n is a routernek kell IP-t osztania minden egyes eszköznek, hiába csatlakozik egy adott eszköz mondjuk egy másik AP-ra. Tehát ő minden egyes eszközről továbbra is tudni fog, minden egyes eszközt továbbra is menedzselnie kell.

    Ha amúgy lefedettségi problémád most nincs, tehát nem indokolt több AP beszerzése, akkor javasolt inkább egy újabb/erősebb dobozzal kiváltani az N18-at. AX56U vagy AX58U szerintem jó lesz neked. Bár az is igaz, hogy az N18U 2,4GHz-en amúgy elég nagy területet tud lefedni, szóval emiatt lehet egy még erősebb (és sajnos drágább) router kell majd. Nem a kiszolgálás miatt, abban bármelyik fentebb írt router sokkal erősebb az N18-nál, hanem a lefedett terület nagysága miatt. Fogalmam sincs melyik mai router tudja felvenni a versenyt lefedettségben az N18U-val, AX92U, esetleg AX82U?

    Mekkora a lakás/ház amit most lefedsz a routerrel?

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz kissdani #10605 üzenetére

    Én apámék házát két darab AX56U-val teljesen lefedtem kerttel, mindennel együtt. Egyik router a ház első felébe, másik router a hátsó felébe került.

    Teljesítmény szempontjából bármelyik jó, amit írtam, ezekben már 3-4 magos bivaly processzorok vannak.

    De ha részletesebb segítséget kérsz, akkor írd le kérdésedet a milyen routert vegyek topikban, és ott majd ajánlanak megoldásokat.

    The Amiga, Born a Champion

  • dkess

    őstag

    válasz kissdani #10607 üzenetére

    Azt mondanám első körben próbáld meg pl. az AX58U -val kiváltani teljesen a N18U -t. Amennyiben a külső kamera és kapucsengőnek "jobban tetszett" az N18U, akkor csak 2.4 GHz -re megtarthatod a jelenlegit. Amennyiben nem nagyon lenne más 2.4 GHz -en, akkor akár a AX58U -n ki is lehet kapcsolni ezt a sávot.

    Amennyiben meg ezen felül kellene lefedettség növelés, akkor legyen - legalább hosszú távon - AiMesh ethernet backhaul -al ahogy Intelligencs is említette (egy második AiMesh képes AX -es routerrel).

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz kissdani #10612 üzenetére

    Megoldható kábellel és anélkül is de jobb ha van a két eszköz között kábeles kapcsolat.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • dkess

    őstag

    válasz kissdani #10614 üzenetére

    Nem, nem kellene UTP kábelt vezetni a ház másik oldalára. Ennek oka, hogy nem kellene az N18U -t rakni sehova. Az előző hozzászólásomnak ( [link] ) a lényege az volt, hogy egyfelől a prioritás a "külső kamera és kapucsengő" (ezeknek mindenképpen mennie kell) és amennyiben az AX82U 2.4 GHz -en valamiért nem lenne elég ezeknek, akkor: "a győztes csapaton ne változtass (Legalábbis 2.4 GHz -en)". Azaz az N18U -t még véletlenül se jusson eszünkbe máshova tenni (!!). Ugye sorrendben az alábbi három pontot említettem:

    1.

    Csak AX82U -val próbálkozzunk első körben - különválasztott 2.4 és 5 GHz -es sávokkal (SmartConnect kikapcs és külön SSID a két sávra). A 2.4 GHz re mehet a "külső kamera és kapucsengő" (meg iWatch meg amit még akarunk) és teszteljük a dolgokat egy ideig.

    2.

    Amennyiben - főleg a "külső kamera és kapucsengő" -nek - kevés lenne a AX82U 2.4 GHz -e, akkor azon kapcsoljuk ki a 2.4 GHz -et és az N18U maradjon a felelős a 2.4 GHz -ért - pont, mint ahogyan eddig is volt (azaz ugyanazon a helyen) ...

    3.

    Ezt is írtam és egyben fontos pont. Amennyiben lefedettség tekintetében még valamivel többre vágynánk (értve ez alatt logikailag az 5 GHz -es sávot), akkor ne a N18U -val kezdjünk el "sakkozni" ... Ennek több oka is van - pl.:

    - fogalmazzunk úgy, hogy az N18U 5 GHz -en "nem túl erős" ...
    - UTP kábelezés pl. a ház túlfelébe nem megoldott ahogyan írtad is (pedig ez azért már nem ártana egyéb okok miatt sem),
    - lehet "t@könrúgjuk" a "külső kamera és kapucsengő" -t (ezt nem kellene),
    - harmadrészt ez a N18U "buta" AP módban messze nem ideális megoldás. WiFi kapcsolattal meg egyenesen rosszabb lenne az eredmény, mint a nélkül.

    Akkor milyen megoldást is írtam erre az esetre? Akár közép- vagy hosszútávon egy (lehetőleg AX -es) AiMesh képes második egység és igen: ethernet backhaul -al ... Ennek még lenne értelme, ha kellene - másnak nemigen. Az N18U -t kizárólag "szentimentális okok" miatt ne akarjuk mindenáron üzemben tartani ...

    @TeeJay, #10618

    Egyébként ehhez a hack -hez nem kell semmilyen HW módosítás - csak egy saját fw fordítás? A HW módosítás alatt pl. olyasmit értve, hogy a nyákról bekötni egy-egy plussz pontot antenná(k)ra?

    Egyébként "fordított hack" nem elképzelhető? Nem ástam bele nagyon magam a témába, de olyasmire gondolok, hogy AX82U -ra is lehessen Merlin -t rakni pl. valahogy úgy, hogy "AX58U -nak hiszi" ... HW -esen ugye meglehetősen ugyanazok ...

    Nekem igazából a gyári fw "SMBv1 only" -sága zavar igazából. Amennyire jól tudom pl. AX89X -nél gyári szoftvernél is megoldották, hogy ne SMBv1 legyen az egyedüli opció. Akkor már igazán megoldhatnák más aránylag új típusra is ...

    Szerintem azért van/lesz piaca az AX82U -nak. Akinek a gyári fw elég és mókolni sem akar vagy tud (vagy akár nem is tud a lehetőségéről) annak ez pont jó lehet. A legolcsóbb Asus, mely 5 GHz -en 4x4 HT160 -at tud és a következő lépcső (pl. AX92U) már árban "mesze van". Az AX58U-AX82U között meg talán nem olyan vészes. Mondjuk aki szakmányban fw -ket fordít annak meg ...

  • blakey

    titán

    válasz kissdani #12837 üzenetére

    Biztos jó lesz, N18U-ról AX88U-ra elég nagy lépés. :) Illetve kiváncsi vagyok, hogy az N18U 2,4GHz-es lefedettségét fogja-e tudni hozni.Én csak a kisebb modelleket próbálgatom, mert számomra az AX88U egyelőre nem nyújt annyival többet mint amenniyvel többe kerül a "kisebb" AX-es modellekhez képest.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák