Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz kissdani #10614 üzenetére

    Nem, nem kellene UTP kábelt vezetni a ház másik oldalára. Ennek oka, hogy nem kellene az N18U -t rakni sehova. Az előző hozzászólásomnak ( [link] ) a lényege az volt, hogy egyfelől a prioritás a "külső kamera és kapucsengő" (ezeknek mindenképpen mennie kell) és amennyiben az AX82U 2.4 GHz -en valamiért nem lenne elég ezeknek, akkor: "a győztes csapaton ne változtass (Legalábbis 2.4 GHz -en)". Azaz az N18U -t még véletlenül se jusson eszünkbe máshova tenni (!!). Ugye sorrendben az alábbi három pontot említettem:

    1.

    Csak AX82U -val próbálkozzunk első körben - különválasztott 2.4 és 5 GHz -es sávokkal (SmartConnect kikapcs és külön SSID a két sávra). A 2.4 GHz re mehet a "külső kamera és kapucsengő" (meg iWatch meg amit még akarunk) és teszteljük a dolgokat egy ideig.

    2.

    Amennyiben - főleg a "külső kamera és kapucsengő" -nek - kevés lenne a AX82U 2.4 GHz -e, akkor azon kapcsoljuk ki a 2.4 GHz -et és az N18U maradjon a felelős a 2.4 GHz -ért - pont, mint ahogyan eddig is volt (azaz ugyanazon a helyen) ...

    3.

    Ezt is írtam és egyben fontos pont. Amennyiben lefedettség tekintetében még valamivel többre vágynánk (értve ez alatt logikailag az 5 GHz -es sávot), akkor ne a N18U -val kezdjünk el "sakkozni" ... Ennek több oka is van - pl.:

    - fogalmazzunk úgy, hogy az N18U 5 GHz -en "nem túl erős" ...
    - UTP kábelezés pl. a ház túlfelébe nem megoldott ahogyan írtad is (pedig ez azért már nem ártana egyéb okok miatt sem),
    - lehet "t@könrúgjuk" a "külső kamera és kapucsengő" -t (ezt nem kellene),
    - harmadrészt ez a N18U "buta" AP módban messze nem ideális megoldás. WiFi kapcsolattal meg egyenesen rosszabb lenne az eredmény, mint a nélkül.

    Akkor milyen megoldást is írtam erre az esetre? Akár közép- vagy hosszútávon egy (lehetőleg AX -es) AiMesh képes második egység és igen: ethernet backhaul -al ... Ennek még lenne értelme, ha kellene - másnak nemigen. Az N18U -t kizárólag "szentimentális okok" miatt ne akarjuk mindenáron üzemben tartani ...

    @TeeJay, #10618

    Egyébként ehhez a hack -hez nem kell semmilyen HW módosítás - csak egy saját fw fordítás? A HW módosítás alatt pl. olyasmit értve, hogy a nyákról bekötni egy-egy plussz pontot antenná(k)ra?

    Egyébként "fordított hack" nem elképzelhető? Nem ástam bele nagyon magam a témába, de olyasmire gondolok, hogy AX82U -ra is lehessen Merlin -t rakni pl. valahogy úgy, hogy "AX58U -nak hiszi" ... HW -esen ugye meglehetősen ugyanazok ...

    Nekem igazából a gyári fw "SMBv1 only" -sága zavar igazából. Amennyire jól tudom pl. AX89X -nél gyári szoftvernél is megoldották, hogy ne SMBv1 legyen az egyedüli opció. Akkor már igazán megoldhatnák más aránylag új típusra is ...

    Szerintem azért van/lesz piaca az AX82U -nak. Akinek a gyári fw elég és mókolni sem akar vagy tud (vagy akár nem is tud a lehetőségéről) annak ez pont jó lehet. A legolcsóbb Asus, mely 5 GHz -en 4x4 HT160 -at tud és a következő lépcső (pl. AX92U) már árban "mesze van". Az AX58U-AX82U között meg talán nem olyan vészes. Mondjuk aki szakmányban fw -ket fordít annak meg ...

Új hozzászólás Aktív témák