Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azharel

    aktív tag

    válasz F_Zolee #9169 üzenetére

    A vicc az hogy igazad van. Teljesen feleslegesen megy 192khz-en. Igazából az zavar hogy egy usb-s billentyűzettől teljesen normálisan működik. Másik gépben meg ettől függetlenül perfekt.

  • Pazolini

    senior tag

    válasz F_Zolee #9169 üzenetére

    Miért ahhoz szabjam?
    :(((
    Hogyha telefonos beszédhang minőségű, 8kHz-es anyagra bukom :o , mert gyűjtögettem a telefonbeszélgetéseimet, akkor meg arra állítsak egy xonaros rendszert, vagy mert új a gépem és még nincs jó zeném... ???
    Aki xonarokat vesz, az általában nem mp3-as jószág, ki akarja hozni a maxot a cuccból. Igaza van! :K
    Van egy csomó 192-es lp fenn, meg digitalizálhat is az istenadta. Mert hallja/érzi/sejti a különbséget. ;)
    Persze attól még lehet, hogy a teljes rendszer sokkal xarabb :DDD , mint a most vett audiókártya, de ugyanmár hadd tesztelgesse a saját rendszerét, mit bír! :))
    Ugyanez a helyzet a jó öreg ASIO-val is. Sok esetben recseg-ropog. Persze akiknél xarakodik, majd visszaállnak a wines hangra. És ez így van jól.

    Nekem D2-m van, 192-őn és ASIO-n hallgatom a zenét Foobarral, windowshangok letiltva. Ez nem csak azt jelenti , hogy 192 ezer Herz frekvencia mintavétellel digitalizált anyagot hallgatok rajta csak.
    Van, hogy a CD mintavételezési frekvenciájának 64 szeresével: 2.882 MHz-cel rendelkezőt, s van, hogy 320-as mp3-at (ritkán).

    Az Asus progin az elméleti maximumot kell beállítani. Nyilván a szűkítést a rendszer egyéb tartozékai, tényezői fogják szűkebbre szabni, vagy - ha tudunk segíteni - a kolléga ki tudja majd használni a kártyája adta maximális lehetőségeket. (Ne zárjuk ki: hátha egyszer belefut egy 192kHz-es zenei anyagba! ;] )
    Szerintem az nem baj, hogy ebben segítséget kér, függetlenül attól, hogy milyen minőségű digitális zenei anyagot hallgat. Mert ez a beállítás csak egy keret, amin belül "bármi" megszólalhat. Ha szűkebbre veszi (vagy kénytelen venni), akkor a saját lehetőségeit is szűkebbre szabja. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák