Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz Sir Pocok #13349 üzenetére

    "Szóval ha valaki azt várja, hogy lesz befejezés az csalódni fog." - Ez az a pont, ami alapján érdemes dönteni...

    Egy bizonyos történeti szakasz lezárult, ám sajnos mégis cliffhanger a vége - noha nem egy Berserk -, nagyon sok kérdés lógva is maradt. Én azért remélem, hogy egyszer folytatják az adaptációt, hiszen bőőőőven van még feldolgozható anyag, amikben vélhetőleg a főszál is nagyobb szerepet kap.

    Amúgy az art nagyon szép (tényleg nagyon), remek sztori, egy roppant jól kivitelezett, hangulatos fantasy világban játszódik, csak "néha" elül egy "csöppet" a sok politikától és fölösleges beszédtől - itthon nem is tudtuk folyamatosan nézni. Az anime az első pár könyvet dolgozza fel, talán hangyányit sietve is, mivel sokszor volt a történetben ugrás, és (főleg) emiatt a karakterek jellemfejlődésében is tapasztaltam ezt. Egy-két szereplőtől eltekintve (pl. Remus - de utáltam...) amúgy mindenki szimpatikus egyén, fejlődnek, van motivációjuk, stb. Kedvencem: Istován. :D (István) Guin mondjuk még érdekes figura, elvileg ő a főfőfőfőszereplő, mégis róla tudtam meg a legkevesebbet, sőt, leginkább ő maradt lógva. Amolyan Tarzan, de inkább Conan típusú, nem túl bőbeszédű izomtorony, aki játszi könnyedséggel veri le az összes nép főnökét, majd maga alá sorozza őket, miközben három mondat között mindösszesen kétszer nyílik ki a szája. (A könyvbéli) Conan-tól annyiban tér el, hogy nem prücsköli meg minden esetben az adott hercegnőt, főpapnőt, megmentett akármilyen nőt. :DDD (Hmm, mintha ezt egyszer már leírtam volna...) De kb. ennyiben is marad, nem tudtam meg szinte semmit a múltjáról (ő maga se), csak megy a nagyvilágba rendet tenni, meg keresni az okát, miért olyan, amilyen - ami nyilván ki is derül a folytatásban. :U

    Én azért nem tartom teljesen kizártnak a folytatást... talán egyszer valaki "átvállalja", van még miből dolgozni.

    #Nova96: Attól még, hogy egy sorozat eteti magát, még nem feltétlenül lesz jó is. Én úgyszintén faltam, egy szuszra végignéztem, végére wtf, agyhalál, "elmentekajóédesfrancba" érzés. De minél több idő telt el, mindinkább arra a következtetésre jutottam, hogy jól reagáltam a végére: "dafuq did I just watch?!" :DDD

    "Egyik hétfő délelőtt,
    Makoto áll a ház előtt,
    Melyik útra lép?
    Komoly most a tét!

    Makoto áll a ház előtt,
    farka jobbra húzza őt,
    Arra van az iskola,
    csöcsök súgják menj oda!"

    ~ Member
    Tudom, hogy mindenki utálja, én se nagyon szimpatizálok vele, de ez... ááá :))

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák