Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Black_Sheep #6748 üzenetére

    Ne legyél ilyen szűklátókörű. Ez csak hardver. Ez a gyártónak jó, hogy elad egy csomó (amúgy nem rossz) hardvert mocsok drágán. A játékosoknak szerintem sokkal jobb, amit az AMD csinál. Pl. a Mantle által elindított low-lewel irány, ahol sokkal nagyobb teljesítmény hozható ki ugyanazon hardverekből. Vagy pl. most a 970/980 Maxwell, ami DX11 alá állati jó, keveset fogyaszt és gyors, de a DX12 alatt erősen aggasztó a 256bites busz jelenléte. Jó azoknak, akik évente cserélik a kártyájukat? Talán. Jó általában azoknak, akik másra is költenék a pénzüket? Szerintem nem, mivel azok sokkal jobban járnának egy tartósabb kártyával. Ez a sokféle architektúra sem tűnik éppen egy jó iránynak a DX12 alacsonyszintű elérésének hajnalán. AMD oldalán a GCN architektúra megtartása és fejlesztése sokkal egységesebb, így a régebbi terméket vásárló is jobb támogatást kap, nem csúszik a háttérbe támogatás szempontjából egy egy-másfél éves kártya, mint az Nv-nél.

    (#6749) gbors: Nem, nem ez a mottóm. "Maxwell will fail", esetleg ez. :) Nekem az a véleményem, hogy a Maxwell a vásárlók megkopasztására jött létre, ez nem tetszik benne. Hogy a jövőbiztosságot véleményem szerint beáldozták némi extra profit és piaci előny (jobb fogyasztás/teljesítmény, olcsó gyárthatósággal) kedvéért.

    A vásárlóknak nem csoda, hogy nem kellettek a 290-ek, amikor a csapból is az folyt, hogy a 970/980 gyorsabb, miközben milyen halk, és milyen keveset fogyaszt, és hátrány meg nuku. Így egyáltalán nem csodálom, hogy a témában kevésbé jártasak vették, mint a cukrot.

    Amúgy: deal. :R

    (#6750) Malibutomi: Én a Diablo3-al jártam így. Első két hétben kb. lehetetlen volt játszani vele, mert túl voltak terhelve a szerverek. A megvett játékom nem tudtam egyszál egyedül sem játszani. Remek volt. De ez ilyen, hátmég milyen jóság lehet a Cloud, ami 100X ennyire függ a szerverektől....

    (#6751) imi123: Legalább egyikünk sem hazudtolja meg önmagát. :R

Új hozzászólás Aktív témák