Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Valdez

    őstag

    válasz gbors #8388 üzenetére

    Sajnos az AMD termékeire jellemző a feleslegesen sok vcore, mind a kártyáknál, mint a prociknál. De ezek is olyan dolgok, amikre csak kicsit oda kellene figyelni, máris jobb színben tűnne fel minden termék a benchmarkokban.
    Meg a másik hülyeség, hogy a hanyag bios beállítások miatt maxon teker a gpu és memória még filmnézés közben is, biztos hatalmas erőforrást igényelne 2 sort átírni a biosban, hogy ez ne legyen :)

  • Erdei88

    veterán

    válasz gbors #8388 üzenetére

    Az első bekezdésed tökéletesen megfogalmaztad, +1! Annyi még, hogy még korrektebb egy out of box 960-hoz hasonlítani. Igaz azt nem lehet ugyanúgy finomhangolni :F

  • HSM

    félisten

    válasz gbors #8388 üzenetére

    Nézd, körübelül 15db különböző (bár 1-től egyig jóminőségű), és különböző gyártási időszakból származó Tahiti csipes kártya ment át a kezeim között 2 év alatt, amit alaposabban tudtam tesztelni, és egyetlen egy sem bírta kevésbé az alulfeszelős mókát a többinél. Persze, voltak 5-10W-os különbségek, különböző tuningpotenciálok, sőt, durva tuning mellett akár 30-50W különbségek a határra járatott csipeknél a jobbak/rosszabbak között, de 1Ghz környékén mindegyik remekül belőhető volt masszív alulfeszelős, megbízható működésre, amit a tesztemben is láthatsz. Nem írnám, ha nem így lenne. Ez szerintem már messze túlmutat a véletlen kategóriáján. Ezenkívül mindenki, akinek fórumba/privátban segítettem alulfeszelni is hasonló pozitív eredményről számolt be. Szóval ezen kártyáknál én továbbra is kitartok az "igen kedvező fogyasztásúra belőhető" állításomnál. :R

    Ami a DX12 feature leveleket illeti, sok szempontból komolyabb tudású a csip, mint a Maxwell2, szóval ha ők nem aggódnak, akkor a Tahiti tulajoknak sem kell szvsz. ;]

    Ami az async taskokat illeti, én máshogy gondolom a működést. De majd úgyis kiderül, mi/hogy fog változni. :R

    A ringbus tényleg jó volt, csaképpen kifejezetten rossz energiahatékonyságú volt kis terhelésen, és rengeteg tranzisztort evett. Igen, ez történt, bizonyos szempontból kicsit lebutították, hogy más részeknek is maradjon elég tranzisztor és kedvezőbb legyen a fogyasztás. Ez pl. az én szememben egy elfogadható kompromisszum, amiből csak előnyük lett a vele elkészült termékeknek. A Maxwell esetén meg majd az idő eldönti....

    (#8392) Erdei88: Az nehezebb ügy a BOOST2 miatt.... A TPU szerint pl. a Strix 960 feszei: 1250 - 1430 MHz 1.025 - 1.200 V.
    Namost, az 1.025V és az 1.2V fogyasztásban elég durva difi. Érdemes lehet azt is megnézni, mit lehet belőle kihozni. Ezzel sajnos nincs tapasztalatom, pláne, hogy tömegesen mit bírhatnak.
    A Tahitikről viszont tudom, hogy gyakorlatilag mind jókora feszcsökkentést elbír.
    Az azért nagyon nem mindegy, pl. a 7950-em, hogy gyárilag 1,18V-ot adott 925MHz-hez, míg bőven elég lett volna neki ehhez 1,02V. 1050MHz-es órajelhez is elég volt 1,1V, ami még mindig óriási különbség egy ekkora GPU-nál a gyári 1,18V-hoz képest...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák