Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • velizare

    nagyúr

    válasz gtamate2 #8194 üzenetére

    ezen az nvidia is nyerni fog. ők elsősorban új kártyákat akarnak eladni, nem pedig azt nézni, hogy de jó, istenem, itt van egy ötéves geforce, ezen is milyen frankón elfut még a gta 146. az ilyenből nem lesz osztalék év végén.
    szóval ha az új játékmotorok nagyobb sávszélt igényelnek, mint amire a mostani architektúrából kitelik, akkor az azt jelenti, hogy megjelenik egy fizetőképes kereslet a piacon, amelyiknek frankón el lehet adni az új kártyákat, és mégcsak győzködni sem kell róla őket, hogy miért is jó nekik újra kiadni érte 500€-t. ez win-win szitu, már amennyiben lesz olyan termékük, amivel ezt az új keresletet ki tudják szolgálni.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • HSM

    félisten

    válasz gtamate2 #8194 üzenetére

    Teljesen hibás az érvelésed. :N
    Először is, ott a konzol. Pl. PS4 kapásból 176GB/s-el. A Box kevesebb, de abban ott a SRAM a gyakoribb dolgoknak.
    A fejlesztők elsősorban arra fognak még sokáig fejleszteni, az pedig GCN.
    Ami a piac szeletét illeti [link], nézzük a mai sláger-Maxwell-t, jelenleg a Steam felhasználók 2,84%-a rendelkezik olyannal (GTX970). Ehhez képest az öreg 7900-asok 1.95%-al vannak jelen.
    GTX960 az a piac mindössze 0.89%-a.
    A GTX780-ból is annyi van, mint GTX980-ból, 0.74%.
    És ott vannak az R9 200-asok, 0.85%-al, amikről sajnos nem derül ki, pontosan melyikből mennyi.
    Szóval ez így nekem nem 80%-nak tűnik....

    (#8195) TTomax: Ebben nagyon tévedsz, ez nem az új szériáról találgatás, ami a másik topik. :U
    Írtam, hogy nem a legjobb példa, mivel GPU is erősen kell neki. Amúgy az a 680 alatt azért nézd a procit is, 3960X @4.9, az azért nem csirke. Ha alárakod a 290X-nek a 4930k @4.7-t, máris igencsak elment a 290X....
    Amelyik 290-est utolérte, CPU 1090T @4.1, hááát... :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák