Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz #85552128 #6134 üzenetére

    Hivatalos anyagot kértél, azt küldtem.

    Oké, nincs megemlítve, hogy HDMI-vel nem megy (biztos ez? Régebben így volt, de mintha azóta változott volna, de mindegy most.) de az sincs, hogy megy. Míg a GTX970-nél kerek perec "hibás" adatok szerepelnek. A 224GB/s sávszélesség ugyanis elérhetetlen a termékkel a hagyományosan alkalmazott értelmezés szerint. Azért ez nagyon nem ugyanaz az eset.

    Ami a tesztoldalakat illeti, nekem az a tapasztalatom, hogy a korábbi 250W-os kártyák (7970, 280X) lényegesen kevesebbet fogyasztottak 250W-nál, és a 290 az, ami 250W magasságában üzemel. Van saját mérésem is, BF4-ben Mantle kiakaszttt grafikával, ami a legjobban meghajtotta nálam normál játékok közül, 350W-ot mértem konnektorból piszkálás nélkül, +50% power limittel a komplett gépre. Ebben benne volt egy 4,4Ghz-re meghajtott (és 80%-on kihasznált) i5 4690K, 4*4GB 2133MHz 1,6V ram, az X-fi hangkártyám, a Giga Z97 lapom és az SSD-m. Ebből a proci önmagában volt 65W (mérte a lap), a táp hatásfoka (Seasonic Platinum Fanless 460W) mondjuk 93% [link], az annyi, mint hogy a VGA csak a táp hatásfokkal és a procival számolva sem ehetett többet 260W-nál. :U A többi játékomban pedig még ennyit sem kért. Szóval ennyit erről a 300W-ról....

    (#6136) gbors: Lehet félreértettelek, mire gondoltál dolgok alatt?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák