Új hozzászólás Aktív témák

  • Senki9876

    tag

    Ami folyik a világban az katasztrofális. Évi 2-4 konténerem érkezik Kínából de ami ebben az évben a történt a hajóztatással azon nem tudok napirendre térni de közben az összes nyersanyag ára is nagyon elszált. Nem szeretnék elkalandozni de pl a vas ára Európában nagyon felment. Heti szinten emelkedik 10-40% öt, miközben Kínában olcsóbb lett a vas.
    Vissza térve a mi témánkhoz. Még mindíg az Abu magyarázatát tartom logikusnak mert igaz hogy a nyersanyag árak most nagyon mozognak de szerintem a mostani MSRP - ben van bőven tartalék mindegy melyik gyártót nézzük, mégis valahol az árak elszálnak. Azt ki merem jelenteni hogy nem az AMD vagy az Nvidia miatt magasak az árak (MSRP felett). Szerződés köti őket.

    Ismerősöm az egyik Szlovákiai IT nagyker alkalmazottja. júniusban vett grafot és mint alkalmazotti kedvezmény 20% - ot kapott a kártya árából (RX 6700xt számlával). Nem szeretnék következtetést levonni csak érdekesség.

    A kapacitás számítás a te területed :D és szerintem jól is csinálod.
    Van szabad kapacitása a tsmc - nek amire lehet licitálni?
    (Szerintem az nv egyszerűbben tudna kapacitást bővíteni.)
    Ha lenne szabad kapacitás, megérné rá licitálni?
    Mennyi időre kell megvenni a kapacitást? (hónapok, évek?)
    Mennyi idő mire gyárthatnának rajta?
    Várható termelés csökkenés? (konzol, CPU stb.)
    Csíkszélesség váltás?
    Mi lesz a bányászattal? (bányában viszik az AMD grafokat, vagy azért veszik mert nincsen más?)

    Én abból indulok ki hogy elkészül egy gpu a tsmc - nél és mire az EU - ba ér a polcokra az nagyjából (remélem jól rémlik már volt róla szó) 2-3 hónap.
    Vagy is ha most vennének kapacitást szerintem leghamarabb decemberre érezhetnénk meg, de addig bőven változhat a piaci helyzet.
    Sajna túl sok a kérdőjel.
    Ha tudnánk hogy mi a helyzet a tsmc-nél egyszerűbb lenne találgatni mi lehet a háttérben.
    Valaki netán tudja hogy milyen a 7nm kihasználása a tsmc - nél?

    "Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

Új hozzászólás Aktív témák