Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz csucsbicep #10575 üzenetére

    Attól függ, hogy mit szeretnél tesztelni. Pl. a népszerű Cinebench-re alig van hatása a memória órajel emelésnek, miközben pl. egy 7zip meg nagyon szépen mutatja a ram tuning hatását.

    Én mondjuk jellemzően Linux alatt vagyok így tesztelni is inkább ott tesztelek, a Phoronix test suite tesztjei pikk-pakk megmutatják mi a szitu. Kernel fordítási idő teszt, 7zip teszt, x264, x265 tesztek és az eredményeket még össze is méri rögtön más procikkal a PTS.

    Az all-core OC meg szituáció függő. Először is kell hozzá rendes hűtő, másrészt ha nem tudod elérni vele a boost órajelek környékét (ami elég valószínű), akkor a kevés szálat használó progikban kis mértékben hátrányban leszel.

    Én most egy céges rendelésen belül tervezek 3600X-et venni, azzal már lehet teljesen felesleges all-core OC-t csinálni, de majd meglátom miképpen boostol.

    Yodamest: teljesen normális, kicsi a die mérete miközben a proci rendesen kihasználja a TDP keretet. (nem kell félteni a szilíciumot)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák