Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz BReal #3102 üzenetére

    Szerintem nem lehet ezt ilyen egyszerűen számszerűsíteni.

    1: Nem csak a Vega56-ot kell nézni, hanem a 64-et is. Nekem is pl. az utóbbi teljesítményére van szükségem.

    2: A ref Vega-t nem biztos, hogy érdemes figyelembe venni (arra gondoltál Sapphire alatt vagy customra?), mert az csak annak jó, akit nem zavar a hangerő, vagy custom hűtést tervez rá (de akkor meg jóval drágább lesz).

    3: A Custom Vega64-ről kijelenthetjük, hogy 1080Ti árban van.

    4: A monitor kérdés nehéz, mert kevés (2db) modellnek van Freesync és Gsync változata egyaránt. Az általad is linkelt Asus-nál itthon az árkülönbség ~80e Ft ha jól emlékszem (170e vs. 250e), de a másik LG-nél (34UC89G) viszont jóval több, 120e körül ha jól rémlik.
    Ha nagyobb Ultrawide monitorokat nézünk, akkor nincs azonos modell a két Sync-el, de hasonló paraméterekkel van, ott is nagy a különbség árban.

    Viszont mivel a Custom Vega64 árszintjén az 1080Ti van, a cust. Vega56 meg az 1080 ára fölött is van, így hiába jössz ki esetleg olcsóbbra a Freesync-es oldalon, kevesebb teljesítményt kapsz.

    Nem egyszerű ez így, de azt szerintem nem lehet vitatni, hogy Gamer kártyának a Vega jelenleg túlárazott, akárhogy is csűrjük-csavarjuk.

Új hozzászólás Aktív témák