Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz Devid_81 #542 üzenetére

    Ez tökre relatív, meg függ attól is mivel játszik az ember, szóval még szubjektív is.
    Nálam pl 2016ban volt a 4K monitorra váltás és azóta nem is játszok semmit kisebb felbontással. Nyilván a detailt állítgatni kell, hogy jobban, hol kevésbé. A 970-1080-assal jobban kellett, a 1080ti-vel kevésbé, aztán mikor annál is jött volna az állítgatós korszak akkor került helyette egy 6900xt ultra most meg a 7900xtx. Nyilván a 350wattos csúcs fogyasztás zavaró lenne, ha a 120fps-t üldözném, meg az RT érdekelne, de RT nélkül, 60ra vsyncelve azért a 6900as is elvolt 200-250 wattal, az xtx meg jó 20-25-30%al kevesebb wattból hozza ugyanezt “szinte álló” ventik mellett. Már abban a fél napban míg volt időm próbálgatni ezt láttam.
    Azért a 4K felejtős mondásod a saját tapasztalatom mellett elég vastag túlzás. Még akkor is ha a cp2077 rt ultra mellett 40en de max 50eleji fps-ig ledadogtatja a legkeményebb 4090est is és közelébe se engedi a 60nak. Nem csak az a játék van és nem csak az a 4K.
    Úgyhogy én az xtx-et kifejezetten jó vételnek élem meg. Mondjuk az is igaz, hogy dupla win volt, nekem ugyanaz a teljesítmény megvan kevesebb wattból és kisebb ventizaj mellett a fiamnak meg már nagyon csereérett volt a 1080ti, szóval neki került így az én régi 6900asom személyében egy normális kártya.

Új hozzászólás Aktív témák