Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    Retro mesterek segítsetek pls mert elakadtam:F

    Fateromék által a mai napig használt HP DX2000 brand gép nagyon úgy tűnik beadta a kulcsot:(

    Konfig lényegi elemei:
    Alaplap: Lite-on NR146 lap i865GV chipsetes
    CPU: 3,4 GHz P4
    Memória: 2x1 GB + 2x0,5 GB PC3200 DDR
    GPU: alaplapi

    Tünetek Fater szerint: Nem indul be:DDD Ez volt kb 2 hete.

    Sógoromék hozták fel hozzám 3 napja. Mielőtt odaadta sógoroméknak szállításra Fater rápróbált még1x az bekapcsolásra, és akkor állítólag eljutott a Win7 rendszerindításig, illetve feljött neki az a képernyő, hogy Win nem megfelelő módon lett leállítva és válasszon melyik állapotot töltse vissza. Ekkor Fater elindult a mobiljáért, hogy hívjon és megkérdezzen mi a teendő, de mire rátalált a mobilra gép lefagyott, többet el se indult.

    Sógorék meghozták, bekapcsolom, és persze nekem egyből indul:DDD. Biosba be, mindig itt nézek szét először, hogy mi újság aztán jön a OS bootolés, és magának az OS-nak a csekkolása. Kb. másfél perce nézegetem a biost, mikor lefagy a gép. Monitor még mutatja azt a BIOS képernyőt amit néztem, de billára már nem reagál. Reset gomb ugyebár nincs ezen a cumón. Bekapcs gomb hosszan nyomására szépen leáll.

    Újra bekapcsolnám, de már nincs kép, és nem is csippan post-kor. Ventik, meghajtók pörögnek, CPU és NB meleg, kicsit talán túlságosan is, kezem épphogy állja, de ez egy Prescott, meg amúgy is hőség van.

    Eddig az alábbiakkal próbálkoztam, sajnos eredménytelenül:(
    - CMOS reset
    - Próba másik táppal
    - Próba PCI-os VGA-val
    - összes meghajtó lehúzva PCI-os WLAN kártya elávoltítva

    Szerintetek alaplaphiba? Érdemes próbálkoznom még, vagy tudjam be, hogy örök bitmezőkre távozott:(

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák