Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Cathulhu #2483 üzenetére

    Az intel bérgyártó képességének is jót tenne ha külsőssé válnának.. Legalábbis az igények kiszolgálása esetében nagyobb eséllyel mennek egy olyan céghez ami a saját termékei értekében nem "einstand" olja a gyártáskapacitást ah hirtelen nagyobb igény lenne rá, és tud gyártani a partner aki időnként azért X mennyiséget berendelne pár éven át az adott technikára megtervezett chipből. Az ilyen esetben felmerülő kártérítés sokszor nem fedezi a tervezett bevételeket, hisz akár egy teljes termékpaletta múlhat egy-egy esetlegesen komolyabb chipen (amit mondjuk nem tudtak szállítani emiatt).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz Cathulhu #2483 üzenetére

    >Mas: szerintetek van alapja az AMD + Xilinx pletykaknak?

    nem tudom, határeset ...
    már most is erős partnerkapcsolat van közöttük .. ami mindkét fél számára most is előnnyel jár ..

    https://www.nextplatform.com/2020/01/16/hpc-in-2020-acquisitions-and-mergers-as-the-new-normal/

    "The only problem is that Xilinx’s current market cap of around $25 billion, or about half the current market cap of AMD. And if you’re wondering about AMD’s piggy bank, the chipmaker has $1.2 billion cash on hand as of September 2019. Which means any deal would probably take the form of a merger rather than a straight acquisition. There’s nothing wrong with that, but a merger is a more complex decision and has greater ramifications for both parties. That’s why the rumors of a Xilinx acquisition have tended to center on larger semiconductor manufacturers that might be looking to diversify their offerings, like Broadcom or Qualcomm. Those acquisitions wouldn’t offer the HPC and AI technology synergies that AMD could provide, but they would likely be easier to execute"

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Petykemano

    veterán

    válasz Cathulhu #2483 üzenetére

    Én nem hiszem, hogy az intel és gyárai különválás mindkét üzletágnak előnyös lenne.
    Láttuk, hogy a GF esetén nem volt az. Egyrészt a GF fő partnere megmaradt az AMD. Még az IBM gyártórészlegének beolvasztása után (még az IBM fizetett az átvételért!) sem sikerült az AMD és az IBM mellett más lényeges megrendelőket szerezni. Feltehetőleg a GF még most is abból él, hogy az AMD onnan rendeli a zen1/+ és IO lapkákat.

    Mi a helyzet az intellel? Iszonyatos gyártókapacitásuk van 14nm-ből. Ez annyira nem rossz, de az intel épp azért fontolgathatja a leválasztást, mert nem elég jó. a 10nm és a 7nm pedig vagy elég jó és akkor nem kell leválasztani, vagy bukás és senki másnak sem lesz elég jó.
    A nem cutting edge, azaz nem elég jó node-okból szerintem elég nagy a kínálat, a GF, a Samsung, a TSMC, de az UMC és talán az SMIC is kínál már ilyet. Biztosan sokan átálltak már arra az üzletpolitikára, hogy ezt minél olcsóbban. De még a GF SOI irányának eredményei sem láthatóak. Olcsón nem szupergyors node kell, márpedig az intel 14nm-es gyártástechnológiája az. mármint az intelen kívül kinek kéne még 5Ghz egy amúgy nem elég jó gyártástechnológián?

    Tehát szerintem az történne, hogy amíg az intel használja ezeket a gyártósorokat, addig életképesnek tűnne, persze a 7 és 10nm-es fejlesztések finanszírozása nyilván megcsappanna, lelassulna. És ahogy az intel kiszáll a 14nm-ből, vagy fölös kapacitások alakulnak ki, amire már az intel is alkudna, hogy legyen olcsóbb, a gyártó cég összeomlana.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák