Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz kiskami #43895 üzenetére

    Magam részéről hasonlót szoktam felhozni, ami miatt aztán szoktam kapni hideget-meleget. Sokan el vannak tévedve - a fogalmazzunk úgy, hogy feltörekvők vagy Ropi szavaival élve Vezetéknév Keresztnév Photography-k között -, akik sorra nyomják a giccses naplemente-napkelte-becsillanó Nap stb. témájú képeket és rendkívül meg vannak a teljesítményükkel elégedve. Az ilyen képeket kis gyakorlás után rutinból lehet nyomni. Két fő dolog kell hozzá: kitartás és/vagy szerencse (korábban erről már volt szó itt a fórumon, nem írom le ismét). Még igazán jó fotós cuccra sincs szükség. De őszintén?! Valóban ez lenne a fotózás csimborasszója (imádom ezt a szót :D)? Nem hinném. Nem azokról a jól komponált tájképekről, természetképekről írok, amikhez kell a fotós szem, amelyek átadják a hangulatot, amelyekbe bele tudod magad élni, hanem azokról a tucat n+1. színes-szagos napkeltés-napnyugtás képekről, amihez csak ott kellett lenni a helyszínen és technikailag korrekten kivitelezni. (Igen, most részben magam ellen is beszélek). Szerintem is a fotóművészet ott kezdődik, amikor valaki meglátja a "semmiben" a témát, meglövi. Ezáltal az alkotó a fotó(i)n, látásvilágán keresztül megmutat valamit a személyiségéből. Kifejez olyan dolgot, amit szavakkal csak nehezen lehetne körülírni.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák