Új hozzászólás Aktív témák

  • Schanyee

    senior tag

    válasz zgospel #22470 üzenetére

    A 2-nál balra ott kelt fel a nap, azért égett ki. Pont egy olyan objektívet használok legtöbbet, amelyiken a rendszerben talán a leglassabb a fókusz és még valami tetézte is a gondot, 10-ből 3-4 képet mellé fókuszált a gép statikus témánál is. Aztán letöröltem az érintkezőket ronggyal, azóta kb 20-ból 1 lett az arány, és sokkal gyorsabb lett. :) A kiindulástól időben kicsit messze vagyok, ilyen fotókat kb másfél éve lövök, csak mindig más a prioritás. Többnyire utazásokra használom a fényképezőt és turista fotók készülnek, aztán a 2. helyezett a családi események/haverok megörökítése. Ezekre a 20-as kiváló az 1.7-es fényerejével és legtöbbször más nem is fér be a táskámba, csak ez a minimális szett, így marad, hogy ezzel főzök. Aztán elsősorban ezeken a területeken próbálok javítani, olvasgatok sokat, de a művészethez sose volt érzékem. Családi/haver fotókat meg nem fogok küldeni személyiségi okokból, de ott szerencsére volt már pár amit nem csak én értékeltem. :)

    Persze, hogy érzem mennyivel jobb, az 1. kép teljesen nyitott rekeszen készült, mi lett volna ha a fókusz is talál, azért vettem, mert sokkal jobb mint a kit. Mióta megvan, a kit csak pihen a fiókban, míg meg nem érik az idő a vázcserére és megkapja valaki a családból. Néha kicsit túlzásba is viszem a tág rekeszt, időnként zárni kellene, idővel majd csak kinövöm :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák