Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz Zeki #24555 üzenetére

    Jogellenesen.
    Adidas akire hivatkoznak.
    Egyrészt nem érvényes a rendelet erre a szituációra.
    Másrészt csak akkor kell értesíteni az Adidas nevében eljárásra jogosult valakit a vámosoknak, ha az Adidas cégnek van érvényes szellemi jogi védelmi kérvénye a Kínából érkező pólókra, mivel ott bizonyíthatóan hamisítás folyik és a kereskedelmi forgalomban azokat vásárolhatják meg,
    valamint a termék "tulajdonosa" (itt tévesen a címzettet veszik figyelembe) nem járult hozzá a vélhetően hamis termék megsemmisítéséhez.
    A két feltételnek teljesülni kell.
    Ha hozzájárultak a megsemmisítéshez nincs információ megosztás.
    Ha nincs érvényes kérelem, nincs szellemi tulajdonjog megsértés miatti eljárási kötelezettség.

    De kérdés az ha a pekingi Adidas webshopban vásárolok akkor az okostojás vámosok mit lépnek? Kínából jön, de az bizony valódi. Nem vagyok kötelezve arra, hogy csak az Adidas magyar üzletében vásároljak. Az egy másik dimenzióban létező Föld lehet.
    Én eddig kedveltem az Adidas termékeket, de ha nem szerezhetem be külföldről, mert van egy nem megfelelően működő "jogvédőjük" és emiatt kárt okoznak nekem.
    És ha továbbra is igaz az, hogy a mi fogalmaink szerint nem munkaképes korú "emberekkel" készítik azokat akkor talán mégsem tartok rájuk igényt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák