Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #99 üzenetére

    "Az, hog a hibridek szennyezőbbek, mint a sima ICE-k, 2010-ben is hülyeség volt"

    Felőlem lehet (megjegyeztem, hogy kérdéses az információ), de annak idején egy BME-s professzor szépen levezette nekem, hogy miért (pl. egy rakat extra alkatrész van bennük, amiknek az előállítása és hulladékká válása rohadtul környezetszennyező [ami lassan morzsolódik le menet közben, azt nem tudod újrahasznosítani, hanem az út melletti árokba mossa le a csapadék] - de igen, a hagyományos autók sok alkatrésze is eleve az, de ez extra - és ezek tömegét állandóan magukkal vonszolják a hibridek ahelyett, hogy csökkenne a járművek tömege és ezzel az energiaigénye). De előre odatettem, hogy ez ~10 éves vélemény volt amit nem feltétlenül hittem el már akkor sem (de ha egy értelmes ember azt állítja, hogy "bűzlik a dolog", akkor újra-újra eszébe jut az embernek, hogy talán tényleg van benne valami turpisság). De mindegy is onnantól, hogy ha ma már pozitívban vannak, akkor sem lehetnek soha eléggé pozitívban [szerintem ide akart eredetileg kilukadni az eredeti "költő", aki akkoriban szidta a hibrideket] ("szép meg jó" X százalék, de sokkal-sokkal több kéne, úgyhogy innentől kezdve zsákutca az egész, és ugyan arra a konklúzióra érkezünk meg, hogy hosszú távon nem megoldás a hibrid autó... MA talán jó a zsebnek, de hosszú távon nem elég a környezetnek...).

    Ebben a számításban valószínűleg benne volt az is, hogy a degradálódott lítium akksit nem hasznosítják újra, de praktikus szempontból ez MA is érvényes. Újrahasznosítható lenne, de sokszor inkább kidobják az egész full-elektromos autók egy részét is, mikor degradálódott az akksijuk ahelyett, hogy akksit cserélnének benne (még, és még több szemét), és akkor hol vagyunk még attól, hogy egy hibrid, vagy full-elektromos autóba újrahasznosított akksi kerüljön [már az is necces, hogy a full-elektromos autóba új akksi kerüljön, nem hogy újrahasznosított akksi...!!!], miután az első gyári akksi degradálódott...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák