Új hozzászólás Aktív témák

  • xabolcs

    őstag

    válasz Hakkuuuh #13782 üzenetére

    Szia!

    En hasznalok egy GL-B1300-at, de csak AP modban illetve multiroom audio resztvevokent.

    PPPoE NAT sebesseget DIGI 1000 hianya miatt csak a tesztkornyezetemben tudnek merni vele, de nem is biztos, hogy ki tudnam hajtani.

    Nyers erovel el van latva, de szerintem HWNAT-ot nem tud, mint az egyes Qualcomm (pl. az az Archer is, amit hivatkoztal) es MediaTek SoC-ok:

    Board : GL.INET-GL-B1300
    Firmware : OpenWrt 18.06.1 r7258-5eb055306f
    SoC : Generic DT based system
    Core(s) : 4

    1) Timing, lower is better:
    Started 1 process(es)
    Elapsed time: 6.09 sec

    Started 2 process(es)
    Elapsed time: 6.12 sec

    Started 3 process(es)
    Elapsed time: 6.16 sec

    Started 4 process(es)
    Elapsed time: 6.18 sec

    2) Counting, greater is better:
    Started 30s counting with date (0->)
    6350

    Started 30s counting with sleep (0->)
    947718

    Gigabites NAT sebesseghez jatszani kell az irq-kal! Reszlet egy ilyen SoC-ot hasznalo masik board commitjabol:
    "Wirespeed NAT can be achieved with spreading rx interrupts over different cores."

    Van rajta USB3 csatlakozo is, de ugy tunik nekem, hogy ez is szenved az USB3 kontra 2.4G Wifi problemajatol: ha a periferiakat (pl: hangartya) USB3-as hub-on keresztul csatlakoztatom, akkor alig van a 2.4G Wifi-bol ... pedig az OpenWrt log nem mutat semmi furcsat.
    Mihelyst lecserelem 2.0-s hub-ra, vagy kihagyom az USB3-as hub-ot, rogton stabilan hasznalhato lesz a 2.4G Wifi.
    Persze lehet, hogy csak a satnya USB3-as hub-om ennyire inkompatibilis a routerekkel! :B

    A 2.4G Wifi-je 400Mbps-t tud, az 5G Wifi-je 867Mbps-t.

    A masik hatrany esetleg a LAN portok szama lehet: osszesen 2 LAN port van rajta ... de ha melleteszed a regi 1043-asat, 5 portos switch-kent, akkor maris nem szamit! ;)

    256M memoria es 32M hattertar ... bar gondolom extroot lesz a vege!

    A gyari GL-INET szoftver OpenWrt alapu, csak kiegeszitettek egy egyszerusitett felulettel, illetve a QCA SDK-t hasznalja, ami esetleg jobb teljesitmenyt jelenthet.

    En AP-kent stabil OpenWrt-vel (jelenleg 18.06) hasznalom, nagy megelegedessel.
    Az atteres (es visszaallas) gyari es OpenWrt kozott kenyelmes es zokkenomentes.

    Egyebkent hamarosan kaphato lesz "fekete szinben" is: GL-S1300 (Convexa-S)
    Igen, az mar egy bovitett kiadas lesz, opcionalis bluetooth-szal es 8GB (!) hattertarral.
    En szemely szerint a GL-S1300 helyet inkabb valamilyen ODROID-ot vennek. :))

    Ha eleg neked a 2 LAN port, es szeretsz buheralni, akkor probat tehetsz a Xiaomi Router 3G-vel (fontos a G kiegeszites). Az egy picit gyengebb processzorban, de mar tud HWNAT-ot OpenWrt alatt is.

    Az Archer C7 (amit csak OpenWrt TOH es WikiDevi oldalakon lattam), az gyari szoftverrel biztosan tudja a HWNAT miatt a DIGI 1000 internetet, OpenWrt alatt viszont HWNAT nelkul, de flow-offload-dal talan elerheti.

    A mindenfele raaggatando funkcio miatt en az erosebb, tobb memoriaval biro GL-B1300-at ajanlom.

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák